شهرخبر

قاسمی: وقتی مربی به بازیکنان اعتماد دارد، عملکرد تیم بالاتر می‌رود/ رقبا ضعیف نیستند، هندبال ایران رشد کرده است

قاسمی: وقتی مربی به بازیکنان اعتماد دارد، عملکرد تیم بالاتر می‌رود/ رقبا ضعیف نیستند، هندبال ایران رشد کرده است

ملی‌پوش هندبال کشورمان گفت: رقبای ما اصلا ضعیف نیستند بلکه رشد هندبال ایران زیاد بوده است.

الناز قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی هندبال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جهانی 2023 اظهار داشت: در ابتدا امید ما برای اینکه خوب نتیجه بگیریم کم بود ولی وقتی وارد تمرینات شدیم و مدام و با کیفیت تمرین کردیم و با توجه به برنامه خوب مربی و کادر فنی و تلاش بچه‌ها همدلی، همه می‌دانستیم بین 4 تیم نهایی خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: با تیم‌های کره جنوبی، ژاپن و چین در یک هتل هستیم و وقتی همدیگر را دیدیم بازخورد خوبی از آنها دریافت کردیم و مربی چین و سایر مربیان به بازیکنان گفتند که ایران متفاوت بازی می‌کند و از دفاع ما تعریف کردند و آن را منسجم دانستند و گفتند از دیدن بازی ما لذت بردند. از نظر همه ایران متفاوت ظاهر شده و بیشتر در بحث دفاع تیم ما را تحسین کردند.

بانوی ملی پوش هندبال کشورمان در خصوص برتری برابر هند در دیدار نخست، گفت: همیشه بازی اول سخت است و فشار آن بالاست و اگر شروع خوب داشته باشیم، می‌توانیم با اعتماد به نفس و کیفیت بهتر راه را ادامه دهیم. ما از هند خیلی می‌ترسیدیم و با توجه به آنالیز این تیم و صحبت‌هایی که مربی با تک تک بازیکنان داشت، در بازی اول برابر هند بازیکنان صدرصد خود را به نمایش گذاشتند و وقتی همه بازیکنان پشت هم باشند نتیجه چیزی جز پیروزی نخواهد بود.

وی در خصوص اینکه ایران در سه بازی فشرده را برگزار کرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه بچه‌ها تجربه کافی در لیگ ایران، قهرمانی آسیا و مسابقه جهانی را داشتند، راه ریکاوری بدن خود را می‌دانند ولی در این مسابقات با ذهن برنده وارد شدیم. وقتی اشتیاق بالارفتن و برنده شدن را داشته باشید و آن رشد لازم را درون خود ببینید قطعا در ریکاوری کمک خواهد کرد.

قاسمی در خصوص سطح تیم‌ها در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا گفت: الان به قطع می‌گویم رشد هندبال ایران زیاد بوده است. رقبای ما اصلا ضعیف نیستند. ازبکستان، استرالیا و هند با تمام قوا آمده‌اند و من فکر می‌کنم رشد ایران باعث برنده شدن ما شد.

ملی پوش هندبال کشورمان در خصوص دیدار با استرالیا گفت: قبل از بازی استرالیا آنالیز خوبی داشتیم و خواستن پیروزی در درون تمام بازیکنان وجود داشت‌. دقایق اولیه بازی دست ما بود و مشخص بود ایران برنده این دیدار خواهد بود. ما چیزی غیر از  پیروزی نمی‌خواستیم و همه 16 بازیکن و کادر فنی تمام هم و غم خود را برای پیروزی در این دیدار با نتیجه خوب گذاشتیم.

وی در پایان گفت: وقتی یک مربی به بازیکنان خود اعتماد دارد قطعا عملکرد آنها بالاتر می‌رود و این چیزی است که در تک تک‌ بازیکنان می‌توان دید و بازیکنان ما جواب اعتماد کادر فنی را به خوبی دادند. خداراشکر سهمیه حضور در مسابقات جهانی را گرفتیم.امیدوارم در بازی بعدی برابر کره‌جنوبی در مرحله گروهی و دو بازی دیگر در دور دوم بهترین عملکرد را داشته باشیم و یک اتفاق دیگری را رقم بزنیم.

انتهای پیام/