به گزارش اکوایران، در حالی این نوسانات نسبتا بالا برای طلا رقم خورد که بازارها در انتظار سخنرانی جرومی پاول رییس فدرال رزرو در انتهای هفته جاری هستند. بازارها منتظرند تا سیگنال های بیشتری درباره چشم انداز سیاست های پولی فدرال رزرو در کوتاه مدت و در بلند مدت دریافت کنند.

همچنین تظاهرات چینی ها در اعتراض به سیاست های کووید-صفر دولت نیز بازارها را تحت تاثیر قرار داده داده است. در مورد بازارها طلا تحلیل گران بر این باورند که اگر حجم این اعتراضات بالا بگیرد این موضوع می تواند به سود قیمت طلا تمام شود.

صدها تظاهرکننده در شانگهای به اقدامات محدودکننده سخت‌گیرانه دولت شی جینگ پینگ اعتراض کرده و بنا بر برخی خبرها این اعتراضات به شهرهای دیگر نیز رسیده است. این اتفاق در بازارها اشتهای ریسک سرمایه گذاران را کاهش می دهد و پناه گاه های امن مانند طلا را محبوب خواهد کرد.

افت کریپتوها ادامه دارد

روز دوشنبه نیز با افت قیمتی رمزارزهای پیشرو در بازار ادامه پیدا کرد. قیمت بیت کوین در روزی که گذشت نزدیک به 2 درصد افت کرد تا بزرگ ترین رمزارز جهان در کانال 16 هزار دلاری پله پله پایین تر بیاید. با احتساب روز دوشنبه بیت کوین پنج روز متوالی است که کاهشی بوده است. بیت کوین در این پنج روز نزدیک 600 دلار از ارزش خود را از دست داده است.

در حالی که در روزی که گذشت بیشتر آلت‌کوین ها منفی بودند، اتریوم نیز افت بالایی داشت و نزدیک به 4.5 درصد افت قیمت را به ثبت رساند. قیمت اتریوم در انتهای روز نزدیک به 1158 دلار بود.