شهرخبر

درخواست ۱۹۸ سازمان حقوق بشری برای تحقیق درباره جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین

درخواست 198 سازمان حقوق بشری برای تحقیق درباره جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین

۱۹۸ سازمان حقوق بشری فلسطینی و بین المللی از دادگاه کیفری بین المللی خواستند درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین تحقیق کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، امروز دوشنبه 198 سازمان حقوق بشری فلسطینی و بین‌المللی از «کریم خان» دادستان کل دادگاه کیفری بین‌المللی و «سیلویا فرناندز دی گورمندی»، رئیس مجمع کشورهای عضو این دادگاه کیفری بین‌المللی، خواستند در مورد جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه جامعه مدنی و مردم فلسطین تحقیق کند.

در یادداشتی که این سازمان‌ها به دادگاه کیفری بین‌المللی ارسال کرده‌­اند، خواستار محکومیت علنی اقدام رژیم صهیونیستی در «تروریستی» خواندن نهادهای جامعه مدنی فلسطین شده و از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند این تصمیم خود را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا» سازمان‌های مذکور درخواست کرده‌اند که جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه در اوت 2022 در تحقیقات جاری درباره فلسطین گنجانده شود.

سازمان‌های حقوق بشری مذکور در ادامه بر لزوم تسریع در انجام تحقیقات وضعیت مردم فلسطین، که شامل جنایات علیه بشریت مانند آپارتاید و آزار و شکنجه‌ی افراد تاکید کرده و خواستار صدور بیانیه‌های موثر جهت ممانعت از جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی شده‌اند.

در این یادداشت تاکید شده است که تمامی جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی در فلسطین مرتکب شده، از جمله تحت فشار قرار دادن سازمان‌های فلسطینی به عنوان یک اقدام غیرانسانی، نماد آپارتاید علیه بشریت تلقی می شود و بر اساس ماده 9 اساسنامه رم باید توسط دادگاه کیفری بین المللی مورد رسیدگی قرار گیرد.

این سازمان‌ها خواستار این شدند که دادگاه کیفری بین‌المللی بر اساس اساسنامه رم تدبیری مناسب را اتخاذ نماید تا رژیم صهیونیستی را از ارتکاب جنایات بیشتر جنگی و جنایات بیشتر علیه مردم فلسطین بازدارد.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان می‌باشد.

انتهای پیام/