شهرخبر

راه‌اندازی سیستم نوبت‌گیری تلفنی "معاینه فنی خودروهای تهران"

راه‌اندازی سیستم نوبت‌گیری تلفنی "معاینه فنی خودروهای تهران"

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از راه‌اندازی سیستم نوبت‌گیری تلفنی از طریق سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ به منظور معاینه فنی خودروها خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا گویا اظهار کرد: در راستای مدیریت توزیع مراجعات به مراکز، کاهش معطلی شهروندان و ارائه خدمات شایسته به آنها بنابر درخواست شهروندان از ابتدای آذرماه سال جاری در واحد امور مشتریان خدمات نوبت‌گیری تلفنی از طریق سامانه پاسخگو 96006000 امکان‌پذیر شده است.

وی با بیان اینکه در ابتدای اجرای این خدمت جدید ارائه نوبت در 3 مرکز بیهقی، چمران و شقایق انجام و در صورت افزایش تقاضا تعداد مراکز نیز اضافه خواهد شد، افزود: البته به این موضوع تاکید می‌شود امکان نوبت‌گیری اینترنتی از طریق سامانه تهران من و یا سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به قوت خود باقی است و این روش تنها برای مشتریانی که برای مراجعه با وقت قبلی به اینترنت دسترسی ندارند راه‌اندازی شده است.

گویا در خصوص به حداقل رسیدن زمان انتظار شهروندان برای اخذ معاینه فنی گفت: در حال حاضر به مراکز معاینه فنی شهر تهران در حدود 4 هزار دستگاه خودرو مراجعه می‌کنند و کلیه مراکز فاقد صف انتظار هستند و شهروندان می‌توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی با اشاره به افزایش مراجعات در ماه پایانی و ابتدایی سال، افزود: متأسفانه این باور اشتباه وجود دارد که با جدید شدن سال کلیه خودروهای نو بالای چهار سال مشمول معاینه فنی می‌شوند و باید بلافاصله برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند. مطابق با قانون خودروها از زمان تولید به مدت 4 سال از انجام معاینه فنی معاف بوده و شهروندان باید حتما به ماه تولید خودروی خود توجه کنند. بر همین اساس در آذر ماه، خودروهای تولید داخل آذرماه 1397 و ما قبل و وارداتی نوامبر 2018 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

گویا تصریح کرد: علاوه بر این موضوع شهروندان می‌توانند جهت به حداقل رسیدن زمان انتظار و عدم روبرو شدن با صف‌های طولانی در مراکز معاینه فنی شهر تهران، لزوما منتظر پایان اعتبار گواهی معاینه فنی خودروی خود نبوده و پیش از ماه‌های شلوغ، به این مراکز مراجعه کنند و یا حتی می‌توانند با توجه به لزوم نیاز به کنترل مستمر وضعیت آلایندگی و ایمنی خودرو، خارج از ضوابط قانونی معاینه فنی دوره‌ای، بیش از یک بار در سال به مراکز مراجعه کنند. بدیهی است در صورت استفاده از زمان‌های خلوتی مراکز در سال جاری و پیش‌بینی این راهکار، مراجعه در سال‌های آتی نیز به سهولت و بدون معطلی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/