شهرخبر

دورخیز کاردانو برای سبقت از اتریوم/ رشد 300 درصدی قراردادهای هوشمند

مجموعه کاردانو بر این باور است که فعالیت‌های توسعه شبکه، ارزش ADA را به دلیل پذیرش پیش‌بینی‌شده افزایش می‌دهد.

دورخیز کاردانو برای سبقت از اتریوم/ رشد 300 درصدی قراردادهای هوشمند

به گزارش پول و سرمایه اقتصاد 100- از زمان معرفی ویژگی قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو (ADA)، این معیار در حال ثبت رشد فزاینده‌ای است که به شبکه کمک می‌کند تا به مبارزه با پلتفرم‌های مستقر مانند اتریوم (ETH) نزدیک‌تر شود.  گفتنی است تا 26 نوامبر، تعداد کل قراردادهای هوشمند مبتنی بر پلوتوس، توسط کاردانو، به 3791 رسید . داده های بازیابی شده از Cardano Blockchain Insights نشان می دهد که این ارزش نشان دهنده رشد 300 درصدی در سال 2022 است. یعنی از ابتدای سال که میزان قراردادها 947 عدد بوده، اکنون این قراردادها به 2844 عدد افزایش یافته است.

به گزارش finbold، افزایش تعداد قراردادهای هوشمند کاردانو به دنبال افزایش توسعه شبکه و عملکرد آن صورت گرفته است. خود کاردانو اعلام کرد که تیمش اخیراً اقدامات متنوعی را جهت ارتقاء شبکه هوشمند خود صورت داده است.  هدف از ویژگی جدید این است که مبتدیان را قادر می سازد تا در مورد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) بیاموزند؛ در حالی که توسعه دهندگان می توانند در مورد ساخت DApp با استفاده از قراردادهای هوشمند Plutus نیز آموزش لازم را ببینند.

گفتنی است تعداد قراردادهای هوشمند کاردانو در ماه‌های اخیر پس از اینکه پلتفرم رسماً ارتقاء هارد فورک Vasil را در 22 سپتامبر ارائه کرد، افزایش یافته است. هارد فورک به دنبال بهبود مقیاس‌پذیری شبکه مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

جالب توجه است که رشد قرارداد هوشمند علیرغم نگرانی‌های اولیه در مورد تأثیر Vasil بر این ویژگی صورت می‌گیرد. در این مورد، کاربران نگران بودند که ارتقا برای عملکرد قرارداد هوشمند مضر باشد. با این حال، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، خاطرنشان کرد که تیمش اقدامات درستی را برای اطمینان از سازگاری قراردادهای هوشمند با تغییرات انجام داده و نیاز به بازنویسی را از بین برده است.

در واقع، علاوه بر قراردادهای هوشمند، توسعه زنجیره‌ای کاردانو در افزایش محبوبیت این شبکه نقش اساسی داشته است. نکته قابل توجه، تمرکز تیم بر بهبود فناوری اصلی کاردانو و رشد کیف پول توری آن بوده است. به طور کلی، بنیاد کاردانو همچنین برنامه های خود را برای سال 2023 با پیشرفت های ردیف شده تشریح کرد. در این میان قیمت ADA همچنان تحت تأثیر افت بازار کریپتو ناشی از فروپاشی صرافی کریپتو FTX است. این توکن در 24 ساعت گذشته با حدود یک درصد زیان در قیمت 0.32 دلار معامله شد. مجموعه کاردانو بر این باور است که فعالیت‌های توسعه شبکه، ارزش ADA را به دلیل پذیرش پیش‌بینی‌شده افزایش می‌دهد. در این راستا، کاردانو با استفاده از ویژگی تخمین قیمت در CoinMarketCap پیش‌بینی کرد که ADA سال 2022 را به پایان می‌رساند تا در 31 دسامبر 2022 با میانگین قیمت 0.41 دلار معامله شود.

انتهای پیام/