شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#واحد مسکونی#قدس#مهاجران

رژیم صهیونیستی با ۹ هزار واحد مسکونی ارتباط قدس با کرانه باختری را قطع می‌کند

رژیم صهیونیستی با 9 هزار واحد مسکونی ارتباط قدس با کرانه باختری را قطع می‌کند

وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی از تکمیل شدن طرح احداث ۹ هزار واحد مسکونی برای مهاجران صهیونیست بر روی زمین فرودگاه بین المللی قدس یا همان فرودگاه قلندیا خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیمT رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند ایلید شاکید وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی پیش از ترک کرسی خود و تسلیم آن به کابینه جدید، اعلام کرد طرح‌های مربوط به پروژه 9 هزار واحد مسکونی به همراه چند هتل و دیگر زیر ساخت‌های خدماتی و رفاهی و صنعتی بر روی زمین این فرودگاه تکمیل شده است.

رژیم صهیونیستی بعد از اشغال کرانه باختری و شرق بیت المقدس در سال 1967، فرودگاه قدس را هم در سال 1981 به خود الحاق کرده و تا سال 2000 هم از این فرودگاه برای پروازهای داخلی و تجاری استفاده کرد.

بعد از آن هم پست ایست و بازرسی معروف قلندیا را در اطراف آن بنا کرده و شمال قدس را از شهر رام الله جدا کرد تا آن که در فوریه 2012 آن را به منطقه‌ای صنعتی تبدیل کرد.

روزنامه یسرائیل هیوم به نقل از شاکید خبر داد، با نزدیک شدن خروجش از کابینه، دستور تسریع در تکمیل نقشه‌های این پروژه را صادر کرده بود.

گفتنی است در صورت احداث این طرح شهرک نشینی، کمربندی از شهرک‌های مهاجر پذیر در اطراف قدس، این شهر را به طور کامل از کرانه باختری جدا خواهد کرد.

انتهای پیام/*