شهرخبر
اتفاق عجیب برای ستاره پرسپولیس | کی روش روحیه این ستاره را پیش از دربی نابود می کند؟

صدآنلاین | شاید کمتر کسی فکر می کرد که وحید امیری در دو بازی تیم ملی مقابل انگلیس و ولز حتی یک دقیقه هم بازی نکند

اگر قبل از شروع جام جهانی می گفتند که وحید امیری در دو بازی اول تیم ملی مقابل انگلیس و ولز حتی یک دقیقه هم فرصت بازی کردن پیدا نمی کند، کسی باور نمی کرد.

کمتر کسی فکر می‌کرد که وحید امیری جایی در ترکیب اصلی تیم ملی مقابل انگلیس نداشته باشد، ولی نه تنها این اتفاق رخ داد، بلکه در بازی با ولز هم خبری از حضور وحید امیری نبود. ستاره پرسپولیس و تیم ملی که دومین جام جهانی خود را تجربه می‌کند، مصدومیت سختی را پشت سر گذاشت و بعد از عمل جراحی که روی کمرش انجام داد، حتی شایعه شده بود که ممکن است جام جهانی را از دست بدهد. با این حال وحید به موقع آماده شد و به میادین برگشت. امیری در چند بازی آخر پرسپولیس قبل از تعطیلی بازی‌ها بازی کرد تا شرایط حضور در جام جهانی را بدست بیاورد.

هرچند امیری هنوز با دوران اوجش فاصله زیادی داشت  و به آمادگی کامل نرسیده بود، ولی کی‌روش نتوانست روی نام او قلم قرمز بکشد و بازیکن مورد علاقه اش را به جام جهانی برد. امیری قبل از شروع بازی ها داشت به مرز آمادگی می رسید و امیدوار بود در دومین جام جهانی خود هم به میدان برود. با این حال وقتی ترکیب تیم ملی برای دیدار مقابل انگلیس اعلام شد، خبری از وحید نبود و ستاره پرسپولیس کار را از روی نیمکت شروع کرد. ترکیب عجیب کی‌روش با باخت سنگین تیم ملی همراه شد ولی امیری در بازی مقابل انگلیس فرصت بازی کردن را پیدا نکرد.

خیلی‌ها فکر می‌کردند که با توجه به قدرت جنگندگی و دوندگی بالای وحید امیری، کی‌روش از او در ترکیب اصلی مقابل انگلیس استفاده کند تا جلوی بازیسازی و خلاقیت هافبک‌های حریف را بگیرد. اتفاقی که رخ نداد و کی‌روش ترجیح داد از بازیکنان دیگری در بازی نخست استفاده کند. نیمکت نشینی وحید در بازی مقابل ولز هم ادامه داشت و کی روش او را به زمین نفرستاد تا ستاره چند پسته پرسپولیس جام جهانی متفاوتی را تجربه کند. امیری در دوره قبلی یکی از بهترین های تیم ما بود و در هر ۳ بازی تیم ملی هم مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال به صورت فیکس به میدان رفت.

به نظر می رسد دلیل بازی نکردن امیری در این دو بازی تیم ملی به عدم آمادگی این بازیکن برمی گردد و آن طور که مشخص است، وحید هنوز به آن بازیکن سرحال و آماده قبل از مصدومیت تبدیل نشده است. امیری به لحاظ بدنی هنوز به سطح ایده آل کیروش نرسیده و دلیل اصلی بازی نکردن این بازیکن هم همین موضوع است.

 با توجه به این شرایط امیری فعلا از تفکرات تاکتیکی کی روش دورشده و با توجه به درخشش بازیکنانی که مقابل ولز به میدان رفتند، این بازیکن شانس کمی برای حضور در ترکیب تیم ملی برای بازی مقابل آمریکا خواهد داشت.