شهرخبر

جام جهانی قطر| برتری یک نیمه‌ای لهستان و پنالتی سوخته عربستان

جام جهانی قطر| برتری یک نیمه‌ای لهستان و پنالتی سوخته عربستان

جام جهانی قطر - لهستان در نیمه نخست دیدار با عربستان با برتری به رختکن رفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دومین دیدار روز هفتم مسابقات جام جهانی 2022 قطر، تیم‌های ملی لهستان و عربستان از ساعت 16:30 امروز (شنبه) در گروه C مسابقات در ورزشگاه اجوکیشن سیتی شهر دوحه به مصاف هم رفتند که نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر لهستان به پایان رسید.

عربستانی‌ها در شروع این دیدار تیم برتر میدان بودند و با رهبری سالم الدوساری حملاتی را روی دروازه لهستان تدارک دیدند و در دقیقه 13 اولین موقعیت خود را خلق کردند. محمد کانو در دقیقه 13 با شوتی از داخل محوطه جریمه دروازه لهستان را تهدید کرد که ضربه او توسط شزنی دروازه‌بان بانجربه لهستان از زیر طاق دروازه به کرنر فرستاده شد.

لهستان نیز در دقیقه 26 صاحب یک موقعیت بسیار خوب روی ضربات ایستگاهی شدند. کرنر ارسالی روی دروازه عربستان با ضربه سر کریستین بیلیک مدافع پیش‌تاخته لهستان در حال ورود به دروازه بود که صالح الشهری با ضربه سر توپ را قبل از ورود به دروازه دفع کرد. در ادامه عربستان تیم برتر میدان بود، اما در دقیه 39 و برخلاف جریان مسابقه تیم لهستان به گل رسید.

حمله‌ای که با ضربه دروازه شزنی آغاز و در نهایت با پاس رو به جلو متی کشی در داخل محوطه جریمه توپ به لواندوفسکی رسید اما کاپیتان سرشناس لهستان در زدن ضربه نهایی ناکام بود، اما در ادامه پاس رو به عقب او به پیوتر زلینسکی رسید و ضربه هافبک لهستان گل اول این مسابقه رار قم زد.

عربستان پس از دریافت گل به حملات خود ادامه داد و در دقیه 44 به دنبال خطای کریستین بیلیک روی صالح الشهری صاحب یک ضربه پنالتی شدند. پنالتی که داور برزیلی پس از بررسی VAR تصمیم به اعلام آن گرفت، اما ضربه سالم الدوساری توسط شزنی مهار شد و در ریباند نیز ضربه محمد البریک از بالای دروازه به بیرون رفت.

ویلتون سامپایو داور برزیلی قضاوت این مسابقه را برعهده دارد و در نیمه نخست به یاکوب کیویور، متی کش و آرکادیوش میلیک از لهستان و عبداله المالکی و عبدالله الامری از عربستان کارت زرد نشان داد.

انتهای پیام/