شرور مسلح بازداشت شد/ یک دستگیری مهم در جنوب تهران

به گزارش رکنا،  سرهنگ دوستعلی جلیلیان در تشریح دو ماموریت فرماندهی انتظامی شهر ری در شبانه روز گذشته، گفت: پرونده نخست مربوط به دستگیری یک اوباشگر مسلح است. مدتی قبل ماموران تیم عملیاتی کلانتری ۱۷۶ حسن آباد با رصدهای میدانی و تحقیقات تخصصی موفق به شناسایی یکی از اراذل و اوباش سطح دار محدوده حسن آباد شده و متوجه شدند که این فرد اقدام به حمل و نگهداری سلاح جنگی در محدوده شهرری کرده است.

وی با بیان اینکه پس از شناسایی متهم مشخص شد که این فرد جزو مجرمان سابقه‌دار است، گفـت: پس از انجام هماهنگی‌های قضایی تیم عملیاتی کلانتری حسن آباد با حضور در محل و با انجام یک اقدام و عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  

فرمانده انتظامی ویژه شهرستان ری همچنین با اشاره به انجام بازرسی از محل دستگیری این فرد، اظهارکرد: ماموران در جریان بازرسی از محل یک قبضه سلاح جنگی کلت به همراه دو قبضه خشاب و ۱۹ تیر جنگی را نیز کشف و ضبط کردند.

وی همچنین از دستگیری فردی به دلیل «همکاری با رسانه های معاند» خبر داد و گفت: «در پی ناآرامی‌های رخ داده در آبان ماه سال جاری در شهرری، شناسایی و دستگیری عاملان فراخوان و ارتباط با شبکه‌های معاند به صورت ویژه در دستورکار مأموران انتظامی قرار گرفت و در همین راستا نیز عوامل یگان عملیاتی ضربت این فرماندهی با اشرافیت اطلاعاتی و تحقیقات گسترده، عامل ارتباط با شبکه‌های معاند و بیگانه را که از طریق فضای مجازی فعالیت‌های گسترده‌ای در خصوص تشویش اذهان عمومی و انجام اقدامات خرابکارانه داشت، شناسایی و در عملیاتی دستگیر کردند».

جلیلیان ادامه داد: «فرد دستگیر شده در تحقیقات تکمیلی پلیس به ارتباط با شبکه‌های معاند و بیگانه اعتراف کرده است.»

به گفته فرمانده انتظامی ویژه شهر ری برای متهمان دستگیر شده در هر دو عملیات، پرونده‌هایی تشکیل شده و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.