شهرخبر

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

دروازه بان ایران در دیدار با آمریکا کیست؟ + بازگشت بیرانوند به ترکیب تیم ملی

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: تیم ملی اتحاد خیلی خوبی دارد و این را در بازی آینده بیشتر می‌بینید.

دروازه بان ایران در دیدار با آمریکا کیست؟ + بازگشت بیرانوند به ترکیب تیم ملی

به گزارش سلام نو، علیرضا بیرانوند پس از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ولز اظهار داشت: خدا را شکر بازی خیلی خوبی بود. خیلی خوشحالم و حس خیلی خوبی دارم. همه بچه‌ها و فکر می‌کنم صددرصد مردم ایران با این بُرد خوشحالی کردند.

وی افزود: شرایط خیلی سختی را گذراندیم. آمده بودیم به ولز نبازیم. چون می‌دانستیم بازی آخر خیلی بازی مهمی است. خدا را شکر حق‌مان بُرد بود. بچه‌ها واقعاً به مساوی هم راضی نبودند. توپ‌های‌مان تبدیل به گل نشد می‌توانستیم زودتر از ضربه روزبه به گل برسیم. ولی از خدا و دعای خیر مردم ممنون هستیم. توانستیم آنها را خوشحال کنیم.

دروازه‌بان تیم ملی در مورد اینکه آیا در بازی بعدی مقابل آمریکا می‌رسد، گفت: الان شرایط خیلی خوبی دارم و روز به روز بهتر می‌شوم. بینی من از ۲ جا شکسته است. کمی ورم آن خوابیده از امروز می‌توانیم تمرینات ریکاوری را انجام بدهم. از فردا (شنبه) می‌توانم کنار تیم باشم. ان‌شاالله بتوانم در بازی بعد با صلاحدید کادر فنی در خدمت تیم باشم.

بیرانوند در مورد اینکه آیا می‌توانیم آمریکا را شکست بدهیم و به دور بعد صعود کنیم، عنوان کرد: وقتی این بازی بزرگ را بردیم فکر می‌کنم لیاقت این را داریم برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال ایران صعود کنیم. مطمئنم اگر صعود کنیم در بازی حذفی هم می‌توانیم به مرحله بعدی برویم.

وی در مورد اینکه مصدومیتش در جریان بازی با انگلیس نگرانی‌هایی را در سراسر دنیا به همراه داشت و او تلاش کرد در آن بازی به کارش ادامه بدهد اما نشد، گفت: خیلی دوست‌داشتم پس از آن صحنه به کارم ادامه بدهم چون دیدم بچه‌ها مقابل انگلیس چقدر زحمت می‌کشند و خواستم به آنها کمک کنم اما وقتی بلند شدم دیدم واقعاً نمی‌توانم. درد شدیدی در بینی‌ام داشتم. خون از داخل وارد دهانم می‌شد و نفس کشیدن واقعاً سخت بود.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: طبق صحبتی که انجام شده بود چون پزشکان فیفا گزارش داده بودند که احتمال ضربه مغزی وجود دارد ایران توانست یک تعویض اضافه انجام دهد. به دلیل همین تا ۵-۶ روز نباید تمرین و بازی می‌کردم. آمادگی خودم را برای این بازی به سرمربی اعلام کردم گفتم می‌توانم با همین نقاب و درد بازی کنم اما کاری هم از دست کی‌روش برنمی‌آمد چون قانون فیفا بود.

بیرانوند در مورد عملکرد سیدحسین حسینی مقابل ولز اظهار داشت: خدا را شکر سید امروز وظیفه‌اش را خیلی خوب انجام داد. قبل از بازی با او خیلی صحبت کردم. او شرایط خیلی سختی را گذارند و در بازی اول فشار زیادی را تحمل کرد ولی خیلی خوشحالم که شرایط خیلی خوبی داشت و به تیم کمک کرد. ان‌شاالله در آینده هم همین روند را ادامه بدهیم.

وی در مورد اتحاد تیم ملی گفت: تیم ملی واقعاً اتحاد خیلی خوبی دارد. اتحاد ما را دیدید. همه با هم خوشحال بودیم. قبل از بازی با هم متحد شده بودیم تا این بازی را ببریم و نشان دهیم که چقدر تیم خیلی خوبی هستیم و روزبه روز پیشرفت می‌کنیم. این را در بازی آینده بیشتر می‌بینید.