شهرخبر

برکناری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری صحت دارد؟

کدخبر: ۵۳۶۹۹۳
اقتصادنیوز: روز چهارشنبه پرسنل صندوق بازنشستگی در اعتراض به ناکارآمدی و ضعف مدیریتی مدیرعامل این صندوق تجمع کردند، شنیده‌ها حاکی از آن است که بعد از تجمع دیروز، اسکندری عزل و مولوی به عنوان سرپرست این صندوق انتخاب شده است.
برکناری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری صحت دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، پس از بروز برخی حواشی و حتی درگیری‌ها درمورد مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، امروز برخی رسانه‌ها اعلام کردند که محمد اسکندری برکنار شده است؛ هرچند هنوز منابع رسمی خبر را تایید یا رد نکرده‌اند و پیگیری‌های اکوایران برای اطلاع از صحت این خبر تاکنون به نتیجه نرسیده است.

روز چهارشنبه (2 آذر) پرسنل صندوق بازنشستگی در اعتراض به ناکارآمدی و ضعف مدیریتی مدیرعامل این صندوق تجمع کردند که در انتها به برخورد فیزیکی میان پرسنل و مدیر صندوق ختم شد و با حضور نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پایان رسید. 

بر اساس آنچه «اصلاحات‌نیوز» منتشر کرده، شنیده‌ها حاکی از آن است که بعد از تجمع دیروز، اسکندری عزل و مولوی به عنوان سرپرست این صندوق انتخاب شده است؛ یعنی همان کسی که وزیر رفاه برای ختم درگیری دیروز، او را به عنوان نماینده خود به ساختمان صندوق بازنشستگی فرستاده بود.

با این حال، «خبر فوری» که پیش‌تر ادعا کرده بود یکی از مدیران ارشد دولت از شخص اسکندری حمایت می‌کند و در صورت ادامه این روند نام این مدیر را فاش خواهد کرد، نوشته که خبر تغییرات در ریاست صندوق، فعلا صحت ندارد.

کارمندان صندوق بازنشستگی در تجمع دیروز بیان کردند در صورت عدم رسیدگی به شرایط و ادامه فعالیت اسکندری به عنوان مدیرعامل، روز شنبه دست از کار خواهند کشید. «رویداد 24» هم نوشته بود که میزان درگیری به حدی بوده که مدیرعامل را از اتاقش بیرون کشیده‌اند و کار به نیروی انتظامی کشیده است.

یکی از اولین اقدامات صولت مرتضوی پس از نشستن بر صندلی وزارت کار، بازدید سرزده از صندوق بازنشستگی کشوری و گفت‌وگوی مستقیم با پرسنل این صندوق بود و در این بازدید، کارمندان اعتراض خود را نسبت به شرایط موجود اعلام کرده بودند.

محمد اسکندری توسط حجت‌الله عبدالملکی - وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی - در تاریخ 30 آبان 1400 به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد که باتوجه به تغییر وزیر در اواخر مهر امسال، بروز تغییرات در مدیریت این صندوق دور از ذهن نیست.

پیش از اسکندری، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بود که در پایان شهریور 1400 از این صندوق خداحافظی کرد. 

پیگیری‌های اکوایران برای اطلاع از صحت خبر برکناری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه دارد.