شهرخبر
اختصاصی شبکه علمی ثریا

فناوری جدید برای کاهش چاله‌های جاده‌ها معرفی شد

فناوری جدید برای کاهش چاله‌های جاده‌ها معرفی شد
فناوری جدید فشرده‌سازی هوشمند با غلتک جاده ادغام می‌شود و می‌تواند کیفیت تراکم پایه جاده را در زمان واقعی ارزیابی کند به این ترتیب ساخت و ساز جاده و چاله‌ها بهبود می‌یابد.

اختصاصی شبکه علمی ثریا- محققان، فناوری جدید "فشرده سازی هوشمند" را توسعه داده‌اند که با غلتک جاده ادغام می شود و می تواند کیفیت تراکم پایه جاده را در زمان واقعی ارزیابی کند. ساخت و ساز جاده بهبود یافته می تواند چاله ها و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهد و به جاده های ایمن تر و انعطاف پذیرتر منجر شود. ماه ها بارندگی شدید و سیل اهمیت کیفیت جاده ها را برجسته کرده است و ساخت و ساز ضعیف، منجر به ایجاد چاله‌ها و فرونشست جاده‌ها شده است. این امر نه تنها باعث انفجار لاستیک و آسیب ساختاری به خودروها و کامیون ها می شود، بلکه احتمال تصادفات جدی را نیز افزایش می دهد.

این تکنیک نوآورانه یادگیری، که داده‌های حسگر متصل به غلتک ساختمانی را پردازش می‌کند، توسط یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه فناوری سیدنی معرفی شد. یکی از محققان می‌گوید: «ما یک مدل کامپیوتری پیشرفته ایجاد کرده‌ایم که شامل یادگیری ماشینی و داده‌های بزرگ از سایت‌های ساختمانی برای پیش‌بینی سفتی خاک فشرده شده با درجه بالایی از دقت در کسری از ثانیه است، بنابراین اپراتورهای غلتکی می‌توانند تنظیمات را انجام دهند.».

جاده ها از سه یا چند لایه تشکیل شده اند که به صورت نورد و فشرده می شوند. لایه زیرین معمولاً خاک است و به دنبال آن مواد طبیعی مانند سنگ خرد شده و سپس آسفالت یا بتن در بالا قرار می گیرد. ماهیت متغیر خاک و شرایط رطوبتی می تواند منجر به متراکم شدن مواد کمتر یا بیش از حد شود. فشردگی بیش از حد می تواند مواد را شکسته و ترکیب آن را تغییر دهد و کم تراکم می تواند منجر به نشست ناهموار شود.

یک پایه جاده چندلایه به خوبی متراکم شده، پایه‌ای پایدار را فراهم می کند و ظرفیت جاده را برای تحمل بارهای سنگین افزایش می دهد. وزن کامیون ها تا ۴۰ تن می رسد، بنابراین یک پایه بی کیفیت می تواند به سرعت منجر به ترک ها و نقاط ضعیف در آسفالت شود. این تحقیق  نشان می‌دهد که استفاده از این فناوری می‌تواند به ساخت جاده‌هایی با ماندگاری طولانی‌تر کمک کند که بهتر بتوانند در شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کنند. این تیم اکنون به دنبال آزمایش فناوری جدید در محل برای شرایط مختلف زمینی و غلتکی برای پروژه‌های ساخت جاده، راه‌آهن و سد است و تکنیک‌هایی را برای اندازه‌گیری چگالی و رطوبت خاک فشرده شده در زمان واقعی در طول ساخت و ساز بررسی می‌کند.