شهرخبر

تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش در دولت سابق برای ابهام درباره صادرات فرآورده‌های نفتی

تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش در دولت سابق برای ابهام درباره صادرات فرآورده‌های نفتی

عضو هیئت رئیسه تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش آخرین وضعیت تفحص از این شرکت را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش، اظهار کرد: نمایندگان  در جلسات علنی با این تفحص موافقت کردند و پس از آن اعضا و همچنین هیئت رئیسه این هیئت تفحص انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه پس از تعیین هیئت رئیسه جلسات هیئت با مسئولان نظارتی و ذیربط جهت اخذ مدارک و مستندات پیرامون محورهای تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش برگزار خواهد شد، گفت: پس از جمع‌آوری مستندات و بررسی‌های میدانی گزارش‌های اولیه تفحص تهیه خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش درباره محورهای تفحص، گفت: ابهام‌های موجود درباره صادرات فرآورده‌های نفتی که این موارد عمدتاً مربوط به دولت گذشته است، بررسی عملکرد شرکت یادشده در طرح موسوم به برندینگ (در این باره بعضی از واگذاری‌ها انجام شده بود که بعضی از شرکت‌های مسئول فاقد هرگونه صلاحیت بودند) بررسی عملکرد شرکت مذکور در طرح دوگانه‌سوز کردن حدود 1.5 میلیون خودرو عمومی از جمله محورهای تفحص از این شرکت است.

ناصری‌نژاد ادامه داد: بررسی عملکرد شرکت مذکور در قراردادهای پژوهشی، بررسی عملکرد این شرکت در قراردادهای بخش حمل‌ونقل به‌ویژه در بخش دریایی همچنین بررسی عملکرد شرکت مذکور درباره نحوه تأمین کاتالیست‌ها از دیگر محورهای تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش است.

به گزارش تسنیم، مصطفی نخعی ، محمدعلی محسنی بندپی ، مجید ناصری‌نژاد ، فرهاد طهماسبی ، ابراهیم متینیان، کیوان مرادیان، محمدطلا مظلومی، علیرضا ورناصری، جلیل مختار، محمدمهدی فروردین، عبدالعلی رحیمی مظفری، علی اکبر بسطامی، هادی بیگی نژاد، حسین حسین‌زاده و قاسم ساعدی اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش هستند.

انتهای‌ پیام/