شهرخبر

تحلیل غیرمنصفانه مهدوی‌کیا از گروه ایران

طرح جالب «گل» و «بلیچر ریپورت» از گروه ایران در جام جهانی

از عملکرد و تصمیمات کی روش در بازی با انگلیس به هیچ عنوان نمی توان دفاع کرد اما بعضی از انتقادات هم چندان فوتبالی به نظر نمی رسد.

به گزارش مشرق، مهدی مهدوی کیا ضمن انتقاد از کی روش گروه ایران را ضعیف ترین گروه جام جهانی قلمداد کرده که این ادعا با هیچ متر و معیاری درست نیست. صرف نظر از قدرت بالای انگلیس،سطح بازی ولز و آمریکا هم بالا بود و این دو تیم نمایش قابل قبولی ارائه دادند.این که مهدوی کیا به عنوان یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ایران از کی روش انتقاد کند حق طبیعی اوست و اصلا اگر مهدی این کار را نکند پس چه کسی باید انتقاد کند اما به نظر می رسد او مسائل دیگری را هم قاطی انتقادات فنی کرده که خب منصفانه نیست و مشکلی را هم حل نمی کند.

مهدوی کیا خودش هم خوب می داند که گروه ایران اگر گروه سختی هم نباشد، قطعا راحت ترین گروه جام نیست اما این ادعا را مطرح کرده است. در شرایط فعلی تیم ما مقابل ولز و آمریکا هم کار ساده ای ندارد و مثلا آمریکا نشان داد که تیمش به مراتب از تیم سال ۹۸ که مهدی هم به آنها گل زد قوی تر است. فوتبالی که آنها در نیمه اول بازی با ولز انجام دادند یک فوتبال خیلی خوب بود ولی تیم ایران از نظر روحی اصلا در شرایطی نیست که مطمئن باشیم همین آمریکا را هم شکست می دهیم.

منبع: روزنامه خبر ورزشی