شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#شیراز#بیمار#کرونا#جدید#تعداد

۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند

۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند

شیراز - طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و تعداد کل بستری شدگان در حال حاضر به ۱۸۹ مبتلا به کرونا رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۴۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و ۹۱۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۰۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و بیست دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۵۲ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۴۲ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۰۰ دوز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۲۶ دوز یادآور واکسن بوده است.