شهرخبر

واعظی:

صف انتظار عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی در استان اصفهان صفر شد

صف انتظار عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی در استان اصفهان صفر شد

رئیس مرکز مدیریت بیمارستان و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: در راستای طرح ملی و جهادی کاشت حلزون شنوایی، صف انتظار عمل جراحی کاشت حلزون برای کودکان زیر ۴ سال در استان اصفهان صفر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن واعظی ضمن اعلام این خبر افزود: با حمایت و همراهی هیأت امنای صرفه جویی ارزی و طی اقدام جهادی برای ۲۳ کودک ناشنوای استان اصفهان، با انجام ۱۵ عمل جراحی در شهریور ماه، ۳ عمل در مهر ماه و ۵ عمل کاشت حلزون در آبان ماه این لیست به صفر رسیده است و خوشبختانه در حال حاضر کودک زیر ۴ سال درلیست انتظار عمل جراحی در این استان وجود ندارد.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستان و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: اقدامات توانبخشی این کودکان مطابق برنامه درمانی آغاز شده و حال عمومی تمامی کودکان مساعد و عمل جراحی کاشت حلزون اثربخش و مطلوب بوده است.

واعظی با اشاره به توسعه مراکز کاشت حلزون در کشور افزود: در کمیسیون کاشت حلزون نیز راه اندازی مرکز کاشت حلزون استان یزد به عنوان شانزدهمین مرکز کشوری تأیید و تصویب شد.
وی ادامه داد: تعداد این عمل جراحی در هر ماه پس از آغاز طرح ملی کاشت حلزون شنوایی، روند صعودی داشته و انشاالله به زودی لیست انتظار در استان‌های کشور به صفر خواهد رسید.