شهرخبر

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز

در سفر به جزیره هرمز مطلع بودن درباره ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز اهمیت بسیاری دارد.

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز

سلام نو _ سرویس گردشگری: ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز برای هر مسافری که تمایل داشته باشد تا به جزیره هرمز رهسپار شود و برای هرمزگردی خود برنامه مشخصی ریخته باشد مهم است چرا که شمار زیادی دوست دارند طی یک روز از هرمز دیدن کنند. بازدید از جزیره‌های قشم و هرمز در هر زمان و فصلی از سال پر از شگفتی و هیجان خواهد بود و همین موضوع سبب شده تا فارغ از شرایط اقلیمی این منطقه مسافران و گردشگران بسیاری به این دو خاک قدم بگذارند و از جاذبه‌های متنوع و متعدد این دو جزیره بی‌نظیر دیدن کنند و لذت ببرند.

موقعیت مکانی جزیره‌های قشم و هرمز

پیش از اینکه به ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز بپردازیم نیاز است در جریان موقعیت جغرافیایی و مکانی این دو جزیره دوست داشتنی قرار بگیریم تا بهتر متوجه شویم به چه دلیل برای جابه‌جایی از قشم به هرمز لازم است از تندرو استفاده کنیم. جزیره قشم بزرگ‌ترین جزیره ایران است که در جنوب کشور و میان آب‌های خلیج همیشه فارس قرار گرفته، این جزیره پر جاذبه دارای ۱۴۹۱ کیلومتر مربع مساحت است و به لحاظ تقسیمات کشوری جزء استان هرمزگان محسوب می‌شود و با وسعت زیادی که دارد خود شامل سه بخش مرکزی، حرا و شهاب می‌شود. قشم زیبا در نزدیک تنگه مهم هرمز واقع شده و دارای دیدنی‌های پر شمار طبیعی است.

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز
جزیره قشم

اطلاع از ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز نیازمند پی بردن موقعیت مکانی جزیره هرمز است، این جزیره کوچک با وسعت ۴۲ کیلومتر مربعی خود مانند جزیره قشم جزء استان بی‌همتای هرمزگان محسوب می‌شود اما در شهرستان بندرعباس قرار دارد و گفتنی است که فاصله اندک آن با بندرعباس دوست داشتنی حدود ۲۸ کیلومتر است. خاک جزیره هرمز و ویژگی‌های آن مشهور است و بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی برای تماشا و لمس این خاک به جزیره سفر می‌کنند.

سفر از قشم به هرمز

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز مبتنی بر حجم مسافران است به نحوی که در روزهای پنج‌شنبه و جمعه به دلیل تعداد بیشتر مسافرهایی که قصد سفر به هرمز را دارند تردد به همان میزان بیشتر از روزهای دیگر هفته می‌شود. مهم است بدانیم سفر از قشم به هرمز در حال حاضر تنها به وسیله شناورهای حمل مسافر انجام می‌شود و برای پیمودن مسافت دریایی بین قشم تا هرمز بایستی از این تندروها استفاده کرد، مبدأ حرکت شناورها در جزیره قشم اسکله شهید ذاکری است. شناورهای موجود در این اسکله تنها به جزیره هرمز رفت و آمد ندارند و به بندرعباس نیز آمد و شد می‌‎کنند.

توجه به ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز سبب می‌شود تا مسافران و گردشگران به زمان‌بندی دقیق‌تری دست پیدا کنند و با خیالی آسوده برای گشت و گذار در هرمز برنامه‌ریزی کنند. جزیره هرمز دارای جاذبه‌های گردشگری مختلفی است و از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به ساحل سرخ، دره رنگین کمان، دره مجسمه‌ها، الهه نمک، موزه دکتر نادعلیان و ساحل صخره‌ای اشاره کرد. گفتنی است که هرمز در خود فضایی برای اقامت نیز دارد و همین فضاهای اقامتی کوچک و بزرگ در آن نیز به جاذبه گردشگری این جزیره پر کشش تبدیل شده است.

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز
جزیره هرمز

ساعت حرکت شناور حمل مسافر از قشم به هرمز

دقت نظر به ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز برای هر مسافری لازم است، توجه داشته باشیم به طور کلی شناورهای حمل مسافر یا به اصطلاح تندروهایی که از قشم به هرمز مسافر جابه‌جا می‌کنند چهار زمان معین برای حرکت دارند و این چهار نوبت شامل ۷ و ۹ صبح و ۱۴ و ۱۵ بعد از ظهر می‌شود. در صورتیکه تعداد مسافران برای رفتن به جزیره هرمز از جزیره قشم زیاد باشد به فراخور حجم مسافر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تردد تندروها نیز بیشتر می‌شود و در بعضی مواقع هر نیم ساعت نیز به مقصد هرمز حرکت دارند.

در نهایت دانستن درباره ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز در سفر بین این دو نقطه جذاب گردشگری اجتناب‌ناپذیر است، برای تهیه بلیط تندرو نیاز است به گیشه فروش بلیط در اسکله شهید ذاکری مراجعه و با ارائه کارت ملی بلیط خریداری شود و بعد از رفتن به گیت کنترل بلیط لازم است ۳۰ دقیقه قبل از ساعت حرکت در محل مسافرگیری حاضر شد و در آخر با سوار شدن به شناور و کامل شدن لیست، شناور سفر دریایی را از قشم به سوی هرمز آغاز می‌کند. گفتنی است که داشتن شماره تماس اسکله شهید ذاکری قشم و بندر هرمز برای این سفر خالی از لطف نیست چرا که این امکان فراهم است تا در صورت بروز هر مسئله و پیشامد کردن هر سؤالی با این اسکله برای مرتفع شدن موضوع ارتباط گرفته شود، نکته آخر اینکه در حال حاضر فروش بلیط شناور دریایی از قشم به هرمز تنها به صورت حضوری امکان‌پذیر است.

شماره بندر شهید ذاکری قشم: ۰۷۶۳۵۲۲۵۵۳۶

شماره تلفن بندر هرمز: ۰۷۶۳۵۳۲۳۱۸۵

شماره تلفن مرکز جستجو و نجات دریایی: ۱۵۵۰

ساعت حرکت تندرو از قشم به هرمز
اسکله شهید ذاکری قشم