شهرخبر

«رابرت مالی» با تکرار ادعاهای بی‌اساس: به گزینه دیپلماسی درباره ایران معتقدیم

«رابرت مالی» با تکرار ادعاهای بی‌اساس: به گزینه دیپلماسی درباره ایران معتقدیم

مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که کشورش همچنان به گزینه دیپلماسی پایبند است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رابرت مالی» مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا: ما باید محتاطانه گام‌هایی را که ایران در خصوص پرونده هسته‌ای اتخاذ خواهد کرد، زیر نظر بگیریم.

مالی با تکرار ادعاهای بی اساس علیه ایران در ارتباط با جنگ اوکراین و روسیه مدعی شد: ایران در حال حاضر به روسیه در جنگ علیه اوکراین کمک می‌کند.

وی با طرح ادعاهای نخ نما شده مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای گفت: ما به گزینه دیپلماسی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ایمان داریم!

مالی با نادیده گرفتن همکاری سازنده ایران با آژانس و پیمان شکنی آمریکا و متحدانش که توافق هسته‌ای را زیر پا گذاشتند، ادعا کرد: ایران پاسخ اساسی به پرسش‌های آژانس بین المللی انرژی  اتمی نداده است.

وی با ادعای اینکه، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، یک فرد مستقل و حرفه‌ای است!، افزود مادامی که ایران به سئوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی ندهد، آژانس هیچ گریزی از ادامه تحقیقات ندارد.

این مقام آمریکایی با لحنی تهدیدآمیز ادعا کرد که ابزارهای دیگر برای برخورد با ایران همچنان وجود دارد!

انتهای پیام/