شهرخبر

مقام حزب‌الله: رئیس جمهور آینده باید حامی منافع ملی باشد نه در خدمت حامیان اسرائیل

مقام حزب‌الله: رئیس جمهور آینده باید حامی منافع ملی باشد نه در خدمت حامیان اسرائیل

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با اشاره به اینکه رئیس جمهور آینده این کشور باید حامی منافع ملی باشد تاکید کرد، نمی‌توانیم بپذیریم رئیس جمهوری در لبنان روی کار بیاید که به حامیان اسرائیل خدمت می‌کند.

به  گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان طی سخنانی درباره وضعیت سیاسی این کشور و پرونده انتخاب رئیس جمهور اعلام کرد، ما رئیس جمهوری را می‌خواهیم که خیانت نکند و از پشت به ما خنجر نزند و دستاوردهایی که کسب کرده‌ایم را تقدیم دشمنانمان نکند. البته این کار آسانی نیست؛ زیرا ما چنین رئیس جمهوری را به تنهایی انتخاب نمی‌کنیم بلکه تنها درباره ویژگی‌های رئیس جمهور آینده نظر می‌دهیم.

وی با تاکید بر لزوم توافق و تفاهم میان همه لبنانی‌ها برای انتخاب چنین رئیس جمهوری تاکید کرد، هیچکس نمی‌تواند ما را قانع کند که رئیس جمهوری در لبنان روی کار بیاید که برده و خدمت‌گزار کسانی باشد که دشمن صهیونیستی را در آغوش گرفته و از آن حمایت می‌کنند و به دنبال فریب دادن و گمراه کردن ما هستند و ادعای دوستی با ما دارند.

محمد رعد در ادامه با کنایه خطاب به کسانی که به دنبال تامین منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان هستند گفت، شما از اسرائیلی حمایت می‌کنید که زندگی و جامعه و آینده لبنان را نابود می‌کند؟ ما به خوبی می‌دانیم که چگونه بین دوستان و دشمنان واقعی خود تمایز قائل شویم.

 

این مقام حزب‌الله ادامه داد، آمریکا چگونه دوست لبنان است که از ورود سوخت به این کشور برای تامین برق مورد نیاز آن جلوگیری می‌کند؟ آن هم در شرایطی که لبنان شدیدا به برق نیاز دارد؟ آمریکا چگونه می‌تواند ادعای دوستی با لبنان کند درحالی که به جامعه لبنان تجاوز می‌کند؟

محمد رعد تاکید کرد، این مقاومت بود که آمریکا و متحدان آن و اسرائیل را مجبور کرد تا به خواسته‌های دولت لبنان در پرونده مرزبندی تن بدهند. این فریبکاری‌ها و نیرنگ دشمنان به نتیجه نمی‌رسد؛ زیرا ما بین کسانی که منفعت و دوستی ما را می‌خواهند و کسانی که به خاطر منافع دشمن صهیونیستی به دنبال فریب لبنانی‌ها هستند به خوبی تمایز قائل می‌شویم.

وی ادامه داد، زشت‌ترین نمونه فرهنگ دشمن ما حمایت از پروژه نژادپرستانه و تروریستی اسرائیل در منطقه است و همه کشورهایی که مقاومت را در لبنان نمی‌خواهند، همان کشورهایی هستند که تروریسم صهیونیستی را در آغوش گرفته‌اند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در پایان گفت، دشمنان همواره ما را هدف قرار می‌دهند اما ما همیشه استوار خواهیم ماند و بزرگتر از آن هستیم که توطئه‌های دشمنان به پیروزی‌هایمان آسیب بزند.

انتهای پیام/