شهرخبر

کری کریستیانو رونالدو برای مسی

کریستیانو رونالدو کاپیتان پرتغال در یک نشست خبری برنامه‌ریزی نشده در حاشیه تمرین تیم ملی کشورش حضور یافت.

کری کریستیانو رونالدو برای مسی

وقایع روز ـ سرویس ورزشی؛

کریستیانو رونالدو قطعا یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، اما کاپیتان پرتغال در هفته‌های اخیر به خاطر حواشی خارج از زمین بسیار خبرساز بوده است.

کریستیانو رونالدو در مصاحبه‌ای انفجاری با پیرز مورگان، روزنامه‌نگار انگلیسی، شرکت کرد و به شدت از باشگاه فعلی خود منچستریونایتد انتقاد کرد و بسیاری معتقدند که او پل‌های پشت سر خود با باشگاه را برای همیشه ویران کرده است.

یکی از جنجال‌های این مصاحبه اختلاف با برونو فرناندش، بازیکن دیگر یونایتد، بود. با این حال، رونالدو در کنفرانس مطبوعاتی از پیش تعیین‌نشده پرتغال شرکت کرد تا ابهامات را برطرف کند. او گفت: «گاهی راست می‌نویسی، گاهی دروغ. من نباید نگران این باشم که دیگران چه فکری می‌کنند. من هروقت بخواهم صحبت می‌کنم. همه می‌دانند من چه کسی هستم و به چه چیزی اعتقاد دارم. من هروقت بخواهم صحبت می‌کنم، من ضد گلوله هستم.»

از آنجایی که رونالدو مدت زیادی نیمکت‌نشین بوده آمادگی بدنی‌اش نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود، اما خودش گفت که چنین مشکلی وجود ندارد. رونالدو ادامه داد: «من بهبود پیدا کردم، احساس می‌کنم آماده هستم تا جام‌جهانی را به بهترین شکل آغاز کنم و به اهدافم برسم. جام جهانی چیز متفاوتی است، جهان متوقف می‌شود و همه دوست دارند بازی تو را ببینند و در مورد رقابت‌ها صحبت کنند.»

رونالدو همچنین اظهار داشت که دلش می‌خواهد پس از شکست دادن لیونل مسی در بازی دوستانه شطرنج، او را در زمین بازی هم کیش و مات کند. رونالدو گفت: «این پنجمین جام‌جهانی من خواهد بود، من متمرکز هستم و کاملا مطمئنم که عملکرد خوبی خواهم داشت. دوست دارم کسی باشم که مسی را کیش و مات می‌کند، جالب خواهد شد. این اتفاق در شطرنج رخ داد در فوتبال هم می‌تواند رخ بدهد.»

رونالدو همچنین در مورد آگهی اخیری که پخش شد و هردوی آنها در آن حضور داشتند توضیحاتی ارائه کرد. «دلم می‌خواست همچین کاری انجام بدهم، مدتها به دنبالش بودم. مایه افتخار بود.»

رونالدو بار دیگر تاکید کرد که با هیچ یک از هم‌تیمی‌هایش مشکلی ندارد و هیچ مشکلی هم با اظهارات اخیر ایکر کاسیاس در مورد خود ندارد. «من و ایکر رابطه خوبی داریم. با هم بازی کردیم و برنده شدیم. می‌دانیم مطبوعات چطور کار می‌کنند. من با او موافقم و امیدوارم یک بار دیگر آن را ثابت کنم. این مراحل پیش از مسابقات همیشه با جنجال همراه است اما رابطه من با او عالیست.

همه چیز در مورد کریستیانو همیشه باعث ایجاد بحث می‌شود. اما من تاکید می‌کنم: رابطه من با کل تیم عالی است، با برونو، با کانسلو، با ژائو فلیکس. و من از این فرصت استفاده می‌کنم و می‌گویم از بازیکنان در مورد کریستیانو نپرسید، در مورد خودشان و پرتغال بپرسید.»