شهرخبر
بسته پاسخ ایران به قطعنامه شورای حکام تدوین شد/ غرب در حال تجربه دوباره سیاست‌های سوخته در قبال ایران است

عباس مقتدایی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بسته پاسخ ایران به قطعنامه شورای حکام تدوین شد/ غرب در حال تجربه دوباره سیاست‌های سوخته در قبال ایران است

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از آماده شدن پاسخ ایران به قطعنامه شورای حکام از سوی شورای‌عالی امنیت ملی، وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی خبر داد.

اعتمادآنلاین|

عباس مقتدایی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید پاسخ ایران به قطعنامه شورای حکام در قالب یک بسته از سوی شورای عالی امنیت ملی، وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی آماده شده است.

به گزارش ایرنا، بخش‌هایی از گفت‌وگو با عباس مقتدایی را در ادامه می‌خوانید:

*آمریکا و اتحادیه اروپا در بیان مواضع خود در قبال جمهوری اسلامی ایران ریاکارانه عمل می‌کنند. آنها از یک‌سو پیام‌هایی به جمهوری اسلامی می‌دهند ولی در عمل خلاف پیام‌های ادعایی خود رفتار می‌کنند.

*غرب از همه ابزارهایی که در اختیار دارد علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کند. البته تحریم‌های فلج کننده غرب نتوانست اهداف آنها را محقق کند و امروز به رغم اعتراف به شکست فشار حداکثری، همچنان به بازآزمایی روش‌های قبلی اصرار دارند در حالی که در این مواضع به بن‌بست راهبردی رسیدند.

*غرب با فشار به آژانس بین المللی و به رغم همه عرف‌های معمول آژانس و برخلاف وعده‌های رافائل گروسی که در سفر به ایران عنوان کرده بود، گزارش‌هایی را آماده کردند یا به صدور قطعنامه‌هایی مبادرت ورزیدند که به روند همکاری ایران با آژانس و مجامع بین المللی صدمه وارد خواهد کرد.

*آمریکا و اروپا در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در حال تجربه کردن مواردی سوخته از جمله تحریم‌ها هستند که فقط سبب پیشرفت ایران شد و نتایج دلخواه را هم برای آن‌ها به همراه نداشت.

*این قطعنامه‌ها در حقیقت ارزش فنی و تکنیکی ندارد و فقط مسائل سیاسی منجر به صدور چنین قطعنامه‌هایی می‌شود. البته جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده پاسخ قاطع به این قطعنامه را خواهد داد.

*آمریکایی‌ها از یک‌سو با دمیدن بر طبل اختلاف افکنی میان ایران با سایر کشورها به ویژه همسایگان جمهوری اسلامی،‌ راهبردهای خود را پیگیری می‌کنند و از سوی دیگر نگران همکاری ایران با کشورهایی نظیر چین و روسیه هستند و از طرفی با تحریک احزاب و گروهک‌های منحله و تروریستی تلاش می‌کنند اغتشاش و آشوب را در کشور دامن بزنند تا فشار مجامع بین المللی بر ایران افزایش یابد.

*مسئولان کشور در روزهای گذشته در نهادهایی نظیر شورای‌عالی امنیت ملی، وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، بسته‌ای برای پاسخ ایران به قطعنامه شورای حکام آماده کردند که از سوی مراکز ذی‌ربط برای افکارعمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.