به گزارش اکوایران، روزنامه الرویه امارات در 22 آگوست 2022 اعلام کرد که سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد(فائو) در اواخر سال 2021 گزارش داد که در میان کشورهای عربی میانگین سرانه مصرف گوشت قرمز  فلسطینیان بیش از سایر کشورهای عربی است. سرانه مصرف فلسطینیان در سال طبق این گزارش 97 کیلوگرم برای هر نفر است. این گزارش نشان می‌دهد، پس از فلسطین، چند کشور حاشیه خلیج فارس یعنی کویت، امارات و عربستان به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. این داده‌ها نشان می‌دهد، سرانه مصرف سالانه کویت بیش از 67 کیلوگرم برای هر نفر، امارات بیش از 62 کیلوگرم و عربستان حدود 54 کیلوگرم است.

این درحالی که طبق گزارش فائو سرانه مصرف گوشت قرمز ایرانی‌ها به زیر 12 کیلوگرم رسیده است. براساس اعلام این نهاد بین‌المللی به نقل از روزنامه فرهیختگان در سال 1399، سرانه مصرف گوشت قرمز و سفید در جهان 41 کیلوگرم است. بدین ترتیب در میان 196 کشور جهان، رتبه ایران 98 است.

رتبه‌ای که به باور کارشناسان در سال جاری مجددا افت کرده است. چندی پیش علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان گوشت گوسفندی تهران به نقل اتاق اصناف اعلام می‌کند: سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران برای هر ایرانی حدود ۶ کیلو گرم است. یک منبع آگاه به اکوایران گفت، این آمار کمتر از 6 کیلوگرم است. مهدی میرزا امین، عضو هیات رئیسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی نیز به نقل از خبرآنلاین گفته بود، مصرف سرانه گوشت قرمز برای سه دهک فرودست جامعه از جمله کارگران را 3 کیلو گرم است. حال مقایسه سرانه مصرف ایرانی‌ها بر مبنای آمار فائو نشان می‌دهد،  ایرانی‌ها 708 درصد کمتر از فلسطینی‌ها گوشت می‌خورند.