زاپاتا و 6 نوچه اش بیسیم و بمب / ماموریت آنها در شیراز چه بود؟ + عکس

به گزارش رکنا؛ فرمانده انتظامی استان فارس گفت : با اقدامات اطلاعاتی و فنی مأموران پلیس استان فارس، یک کانال و گروه در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و...) به نام " جوانان محلات شیراز " که اقدام به تشویش اذهان عمومی و دعوت به فراخوان و اعتراضات در شهر شیراز می‌کردند، شناسایی شد.

 سردار رهام بخش حبیبی با اشاره به شناسایی چندین ادمین با آی دی‌های مختلف در رابطه با این کانال، افزود: در این خصوص متهم اصلی این پرونده (معروف به "زاپاتا" که با عوامل نفاق در خارج از کشور نیز ارتباط داشت) به همراه ۷ متهم دیگر شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این متهمان با ایجاد گروه تلگرامی اقدام به شناسایی لیدر‌های اغتشاشات، تشویق به ایجاد کانال و آموزش روش‌های تهیه بمب‌های دستی، آموزش روش‌های مقابله با ماموران امنیتی، تهیه و توزیع تراکت، هدایت اغتشاشگران در محل تجمع و آموزش برای شرکت در اعتراضات می‌کرده اند.

سردار حبیبی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد یک عدد بمب انفجاری دست ساز (جهت استفاده در تجمعات)، تعداد زیادی تراکت، تعداد ۶ دستگاه بی سیم، ۲ دستگاه کیس رایانه، ۱۲ دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه تبلت کشف شد.

وی با تأکید بر اینکه امنیت مردم در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است، افزود: پلیس با هوشیاری کامل همه موضوعات را رصد و با کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند، برخورد می‌کند. فرمانده انتظامی استان فارس از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت افراد مخل نظم وامنیت عمومی، آن را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

باند جوانان محلات شیراز1