شهرخبر
گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

آرامش قیمت دلار در صرافی ملی / دلار توافقی ثابت ماند

کدخبر: ۵۳۶۰۳۷
اقتصادنیوز : سکه بازان امروز یکشنبه 29 آبان 1401 با شوک صعودی نرخ دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند.
آرامش قیمت دلار در صرافی ملی / دلار توافقی ثابت ماند

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار امروز یکشنبه 29 آبان ماه در تهران مورد حمایت بازار های همسایه قرار گرفت.قیمت دلار امروز در هرات و سلیمانیه صعودی بود. از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز زمینه ساز تقویت هیجانات ارزی در بین معامله گران دلار تهران شد. بازیگران ارزی امروز در تهران توانستند کانالی را که دیروز از دست داده بودند را پس بگیرند و در کانال جدید به مرز مقاومتی جدید برسند. 

برخی از تحلیلگران ارزی باور دارند که اقدامات بازارساز مبنی بر فروش اوراق ارزی و افزایش عرضه ارز توانسته است که تا حدوی از قدرت نیروهای افزایشی بکاهد با این حال به نظر می رسد سطح انتظارات برای اسکناس آمریکایی همچنان صعودی است. 

آرامش قیمت دلار در صرافی ملی / دلار توافقی ثابت ماند 

در بازار رسمی هم امروز قیمت دلار صرافی ملی نسبت به روز قبل ثابت بود.بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 30 هزار و 447 تومان(سی هزار و چهارصد و چهل و هفت  تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  30 هزار و 753  تومان  (سی هزار و هفتصد و پنجاه و سه تومان) اعلام شد.

قیمت دلار توافقی هم  عصر امروز نسبت به روز قبل ثابت ماند دلار توافقی امرور در محدوده 33 هزار و 267  تومان به فروش رسید . 

پیشروی  قیمت دلار متشکل 

با این حال قیمت دلار در بازار متشکل امروز هم مانند روز گذشته رشد کرد. قیمت دلار در بازار متشکل امروز  در محدوده 31  هزار و 900 تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا 1 هزار  200 تومان افزایش را نشان می دهد .

شوک قیمت دلار به قیمت سکه و طلا 

بازار جهانی طلا امروز تعطیل رسمی بود. قیمت اونس طلا در بازار  دیروز بر روی 1751 دلار قرار گرفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز رشد کرد .طلا امروز با 1 میلیون و 496 هزار و 200 تومان مبادله شد که 1 هزار تومان  افزایش را نشان می دهد.

قیمت سکه هم امروز مانند قیمت طلا بالا رفت. سکه بازان امروز با شوک صعودی نرخ دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند.هر قطعه سکه امامی ظهر امروز در محدوده 16 میلیون و 450 هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با عصر روز گذشته 150 هزار تومان افزایش را نشان می دهد . فلز گران بهای داخلی عصر امروز با قیمت 16 میلیون و 350 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز شنبه 50 هزار تومان رشد کرده بود .