شهرخبر

کاهش رضایت شهروندان از دولت ائتلافی آلمان

کاهش رضایت شهروندان از دولت ائتلافی آلمان

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که دولت ائتلافی آلمان موسوم به چراغ راهنمایی پایین ترین ارزیابی و میزان محبوبیت در بین شهروندان را از زمان انتخابات فدرال قبلی به دست آورده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه فوکوس آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که دولت ائتلافی آلمان متشکل از احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات پایین ترین ارزش خود از زمان انتخابات فدرال قبلی آلمان را به دست آورده‌اند. اتحادیه احزاب متحد مسیحی با کسب 28 درصد آراء قوی ترین نیرو باقی مانده است.

در این نظر سنجی هفتگی که موسسه اینسا هر هفته برای نشریه بیلد انجام می‌دهد حزب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات‌ها روی هم تنها 44 درصد آراء را به دست می آورند و بنابراین به وضوح اکثریت پارلمانی را از دست خواهند داد.

بر این اساس حزب سوسیال دموکرات نسبت به هفته قبل یک امتیاز از دست می‌دهد و 20 درصد آرا را به دست می آورد. سبزها نیز با 17 درصد یک امتیاز را از دست دادند. حزب لیبرال دموکرات هم در 7 درصد باقی مانده است. قوی ترین نیرو همچنان احزاب اتحادیه با 28 درصد بدون تغییر هستند.

حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم در 15 درصد باقی می ماند، چپ‌ها با کسب یک امتیاز بیشتر 5 درصد آراء را کسب کردند.

اخیرا افزایش قیمت‌ها و تورم روزافزون در آلمان میزان رضایت شهروندان از دولت ائتلافی و شخص اولاف شولتز، صدر اعظم این کشور را بر اساس نظر سنجی‌ها به شدت کاهش داده است.

نتایج یک نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی این تصور را دارند که اولاف شولتز فرد مناسبی برای صدراعظمی نیست و برای این مسئولیت کاملاً آمادگی ندارد.

انتهای پیام/