شهرخبر

آشنایی با فرودگاه کنارک

یکی از استان های بسیار زیبای ایران سیستان و بلوچستان می باشد که این استان شهر زیابی کنارک را در خود جای داده است که برای دسترسی بهتر و راحت تر گردشگری و تجاری در این شهر فرودگاه دایر شده است.

آشنایی با فرودگاه کنارک

سلام نو-سرویس گردشگری:فرودگاه چابهار فرودگاهی کوچک در شهرستان کنارک است که به دلیل فاصله نزدیک با بندر راهبردی چابهار، رفت و آمد فراوانی در آن صورت می‌گیرد. از آنجایی‌که این فرودگاه، به دلیل کمبود امکانات و مستحت اندک، گنجایش و توانایی خدمت‌رسانی در این منطقه مهم را ندارد، قرار است به زودی فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ساخته شود.

آشنایی با فرودگاه کنارک

سرگذشت فرودگاه چابهار

حالا که سفرهای داخلی به چابهار اینقدر رونق گرفته و بخش زیادی از سفرها به این شهر بندری با هواپیما انجام می‌شود، بهتر است بیشتر در مورد فرودگاه چابهار بدانیم. چابهار یک شهر بندری و یکی از مناطق آزاد ایران است که رفت و آمد هوایی زیادی از سراسر ایران به این شهر انجام می‌شود. در حال حاضر پروازهای داخلی و خارجی به چابهار در فرودگاه کنارک انجام می‌شود. فرودگاه کنارک در شهرستان کنارک قرار گرفته است و میزبان پروازهای داخلی و خارجی به چابهار است. از آنجایی که فرودگاه کنارک کوچک است و امکانات محدودی دارد، امکان توسعه آن برای گسترش فعالیت‌های فرودگاه وجود ندارد. به همین دلیل تصمیم گرفته شده که فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد چابهاراحداث شود.

آشنایی با فرودگاه کنارک

انواع پروازهای فرودگاه چابهار

هر چند فرودگاه کنارک مساحت و امکانات گسترده‌ای ندارد، اما یک فرودگاه بین‌المللی است. هر ماه نزدیک به ۱۰۰ پرواز ورودی و خروجی به این فرودگاه انجام می‌شود که بخش زیادی از آنها پروازهای داخلی است.پروازهای داخلی در فرودگاه چابهار از مبدا و به مقصد فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، زاهدان و ایرانشهر است.علاوه بر این مقاصد داخلی قرار است پرواز به شهرهای زاهدان، بیرجند، مشهد، شیراز، اصفهان، یزد، تبریز و ارومیه هم به لیست پروازهای داخلی اضافه شود. در کنار دبی و مسقط قرار است در آینده پروازهای خارجی شهرهای کراچی در پاکستان و کابل در افغانستان را هم پوشش دهد.پروازهای خارجی فرودگاه چابهار فقط به دو شهر دوبی در امارات و مسقط در عمان انجام می‌شود. اینکه کدام هواپیمایی‌ها برای کدام مقاصد داخلی و خارجی پرواز دارند را در جدول زیر می‌بینید: