شهرخبر

ابتلائات شدید نشانه‌ای از نزدیکی دوران ظهور است

ابتلائات شدید نشانه‌ای از نزدیکی دوران ظهور است

حجت الاسلام گنجی ابتلائات شدید را نشانه‌ای از نزدیکی دوران ظهور دانست وگفت:در روایات ما وارد شده هر گاه دیدید ابتلایی شدید آمد و به آخر خط رسیدید بدانید که نزدیک است تمام این گره‌ها باز شود.

به گزار خبرنگار مهر؛ حجت الاسلام حسین گنجی، استاد حوزه علمیه قم طی سخنانی در مسجد مقدس جمکران درباره حوادث اخیر کشور گفت: خبرهای متعدد از امتحانات و آزمایش‌های بسیار سخت و مشکل در آخرالزمان داده اند، از جمله اینکه در این دوران مردم غربالگیری می‌شوند چون هر چه به ظهور نزدیک شوید این غربال‌ها بیشتر است تا ناخالص‌ها از خالص‌ها جدا شوند.

وی ادامه داد: خود آیات کریمه قرآنی و احادیث و روایات از این غربالگری سخن به میان آورده است از جمله آیات اولیه سوره عنکبوت که خداوند می‌فرماید: «أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ» آیا مردم گمان دارند که ما رهایشان می‌کنیم و به همین مقدار بسنده می‌کنیم که می‌گویند ایمان آورده‌ایم و خدا باور و پیغمبر باور و امام باور هستیم و دین را پذیرفته ایم؟! به صرف ادعا و گفتن ما آن‌ها را رها نمی‌کنیم، نیست و قانون استثناپذیر خداوند اینگونه است که ما مردم گذشته را امتحان کردیم و باید با این امتحانات صف راستگویان از دروغگویان جدا شود.

این استاد حوزوی با بیان اینکه در فتنه‌ها رویش و ریزش‌ها صورت می‌گیرد، گفت: بعد از انقلاب در طی این ۴۳ سال غربالگری شدید شده است و حتی به روز شده است و بلکه گاهی به ساعت شده است و الان غربالگری شروع شده و لحظه به لحظه ریزش‌ها و رویش‌ها خودشان را نشان می‌دهند که چه بسیار از مدعیان از خواص که ما گمان می‌کردیم در مسیر اهل بیت (ع) هستند، دیدیم عجب در مسیر غرب و و انحراف هستند.

وی خاطر نشان کرد: در مقابل دیدیم جوانان‌های بسیاری در دهه‌های مختلف ماندند و امتحان عالی پس دادند، که ما گمان نمی‌کردیم این جوان‌ها اینقدر مقاوم و ثابت قدم باشند. اما دیدیم اگر هزار نفر ریزش کرد در مقابل ده‌ها هزار نفر رویش کردند و خدای منان می‌خواهند بفرمایند در عصر و زمان غیبت که یک زمان ویژه و خاص است خداوند امتحان می‌کند و آزمایش و ابتلائات زیاد است تا ناخالص‌ها از خالص‌ها جدا شوند.

سخنران مسجد مقدس جمکران گفت: در روایات ما وارد شده هر گاه دیدید ابتلائات شدید شد به آخر خط رسیده بدانید که آن موقع فرج است و به دوران ظهور نزدیک می‌شوید. یک چنین استشمامی از این قضایا در کنار روایات می‌آید ولی بدانید آمریکا و اسرائیل و آل سعود کاملاً مفتضح خواهند شد و روز نهایی همه نابود می‌شوند.

وی ادامه داد: خاخام‌ها و اندیشمندان صهیونیستی هم این خطر را گفته اند و هشدار داده اند که با همه توان به میدان بیایید، اما دشمنان بدانند که این آخرین نفس‌های آنها است. متأسفانه در این شرایط بعضی از قلم به دستان مزدور داخلی شبانه روز مردم را ناامید و مأیوس می‌کنند، در صورتی که امروز جای یاس و ناامیدی نیست باید همه به میدان بیایید این قلم به دستان باید محاکمه شوند بیانات و قلم‌های مزدورانه آنها پیدا است.

وی اضافه کرد: امروزه جنایتکاران به میدان آمده‌اند و مظلومان امنیتی و حتی مردم را ترور می‌کنند و به مردم مؤمن و حتی کودک و خردسال هم رحم نمی‌کنند! این فتنه‌ها برای این است که خالص‌ها خالص‌تر شوند و اگر ناخالصی بین شما هست در اثر این امتحانات صف‌ها جدا شود. این اوضاع انسان را به یاد روز قیامت می‌اندازد گویا خطاب الهی است‌ای تبهکاران صفتان را از مؤمنین و خوبان و اهل ولایت و مهدی باوران و مهدی یاوران و مهدی‌شناسان و مهدی زیستان جدا کنید.

حجت الاسلام گنجی ابتلائات شدید را نشانه‌ای از نزدیکی دوران ظهور دانست و گفت: در روایات ما وارد شده هر گاه دیدید ابتلایی شدید آمد و به آخر خط رسیدید بدانید که نزدیک است تمام این گره‌ها باز شود و زنجیر شکسته شود و آن موقع فرج است. یک چنین استشمامی از این قضایا در کنار روایات می‌آید ولی بدانید دشمنان کاملاً مفتضح خواهند شد و روز نهایی همه نابود می‌شوند.

وی افزود: حضرت زمانی ظهور می‌فرمایند که این صفوف باید شناخته شود و از هم جدا شوند و مردم در دو صف خدا یا شیطان باشند، باید خدا محوران از شیطان محوران جدا شوند. اما خدا را شاکریم اگر مشکلاتی وجود دارد این مشکلات منتهی به ظهور خواهد شد و این بشارت را در کنار مشکلات داده‌اند که خداوند در قرآن می‌فرماید: «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا؛ إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا»، پس بی‌تردید با دشواری آسانی است؛ هر آینه از پی دشواری آسانی است. این یک بشارت است که بدانید درست است سختی‌ها وجود دارد اما با سختی آسانی وجود دارد و سختی منتهی به آسانی می‌شود.