شهرخبر

راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ برقی در ۵۲ ایستگاه با همکاری مپنا

راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ برقی در 52 ایستگاه با همکاری مپنا

شهردار تهران گفت: باید کم کم به سمت ون برقی برویم. در این زمینه راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ در ۵۲ ایستگاه با همکاری مپنا در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از تاکسی‌ ون‌های جدید شهرداری تهران با همکاری وزارت کشور امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، مالک شریعتی‌؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مهدی خطیبی؛ مدیر عامل ایران خودرو و جواد طوسی؛ مدیر عامل شرکت ایران خودرو دیزل در سیزدهمین شنبه امید و افتخار برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم اظهار کرد: شنبه‌ها را با نام امید و افتخار یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذاریم و دوشنبه‌ها را با نام قرار خدمت به انتقال ظرفیت سازمان‌ها و شرکت‌ها در پویش «قرار خدمت» به مناطق  اختصاص می‌دهیم. مثلا اینکه امروز از کل ظرفیت تولید آسفالت سال گذشته عبور کردیم و زیر‌ساخت‌هایی نیز در این زمینه فراهم شده است.

وی افزود: تمام توجه ما گره‌گشایی از زندگی مردم است. چهارشنبه‌های همدلی و اتحاد را نیز در توجه به درون سازمان خود و 104 هزار پرسنل شهرداری در قالب نیروهای رسمی و قراردادی داریم.

شهردار تهران با بیان اینکه این ایام که ایام اغتشاش و آشوب است، از دشمن انتظاری جز دشمنی و نشستن بر روی زخم نداریم، تصریح کرد: امروز که همه دشمنان ما شامل آمریکا، بخشی از اروپا، غده نامشروع سرطانی منطقه یعنی اسرائیل و متحجرین منطقه به پرچمداری عربستان فکر کردند که می‌توانند انتقام از اسلام، مردم و رهبری بگیرند که البته مثل همه سنوات گذشته اشتباه کردند و تیر آنها به سنگ خورد؛ فرصتی برای ما است که به آن زخم‌ها بپردازیم، زمینه‌های مورد طمع آنها را از بین ببریم و نسبت به ارتقای سطح خدمتگزاری و  پیشرفت و آبادانی شهر تهران اهتمام بالاتری داشته باشیم.

زاکانی گفت: امروز در حالی که دشمنان هدف تجزیه کشور را دارند ما باید بیشتر قدر هم را بدانیم و نسبت به وحدت و نوکری هموطنان خود تلاش بیشتری داشته باشیم. ما حاضریم جان خود را بدهیم تا افراد معترض برای کشورشان کار کنند، البته این جدا از آنهایی است که عامل دشمنان هستند، اما عنصر احساسی نیاز به هدایت، ارتباط و تعامل دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه خودروهایی که امروز رونمایی می‌شود بسیار زیبنده و مناسب برای استفاده مردم است، افزود: باید کم کم به سمت ون برقی برویم. در این زمینه راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ در 52 ایستگاه با همکاری مپنا در حال انجام است.

شهردار پایتخت تاکید کرد: تا پایان سال 25 دستگاه سواری تارا به ما تحویل می‌شود که امیدواریم بعد از آن اتوبوس و ون و سواری برقی داشته باشیم.  

وی با بیان اینکه بخش خارجی در مقطعی می‌خواست با واردات سرمایه‌گذاری کند و شبکه حمل و نقل ما را دست بگیرد، اظهار کرد: برای ما مهم است که سرمایه‌گذار داخلی و خودروسازان داخلی این شبکه را در دست بگیرند. صندوق بازنشستگی، سازمان سرمایه گذاری و بانک شهر نیز می توانند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

زاکانی با تاکید بر اینکه باید به یک حمل و نقل ترکیبی و هوشمند برسیم تا مردم خودشان بسنجند که با کدام نوع حمل و نقل می توانند راحت‌تر به مقصد برسند، بیان کرد: پایان این اقدامات شروعی برای رفع ترافیک و کاهش آلودگی البته در سطح خودش است چرا که آلودگی ابعاد مختلفی دارد. امیدواریم بتوانیم دست به دست هم دهیم و بار مردم را به دوش بکشیم. این افتخار ما است که پیام آور امید و نشاط و افقی روشن برای همه مردم عزیز به ویژه مردم تهران باشیم چرا که کارهای انجام شده در تهران به سرعت الگو می شود.

انتهای پیام/