شهرخبر
افزایش قیمت طلا در امارات

بازار پر رونق طلای کارکرده

مسئولان فروشگاه‌های طلا و جواهر گزارش دادند بازار‌ها اخیرا شاهد حضور چشمگیر تعدادی از دلالان برای فروش طلای دست دوم بوده اند.

به گزارش خبرنگار ایبنا، طلافروشان به «الامارات الیوم» گفتند که برخی از فروشندگان از فراز و فرود‌های قیمت طلا سود می‌برند تا هنگامی که قیمت بالا رفت طلا‌های قدیمی شان را فروخته و هنگامی که قیمت‌ها کاهش یافت، مصنوعات جدید را دوباره بخرند.


به طور جزئی، قیمت طلا در پایان هفته گذشته با ثبات نسبی در شاخص‌های خود در قیراط‌های مختلف به ثبت رسید، به طوری که قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار مانند پایان هفته گذشته به ۲۱۳.۵ درهم رسید، در حالی که قیمت یک گرم طلای ۲۲ عیار ۲۰۰.۵ درهم ثبت شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۶۴ درهم و قیمت هر گرم ۲۱ عیار با ۲۵ فلس افزایش به ۱۹۱.۵ درهم رسید.

در ادامه، مدیر فروش فروشگاه «جواهرات جاده»، محمد طاهر، گفت: ادامه قیمت طلا در سطوح بالا، تعدادی از فروشندگان را بر آن داشت تا برای بهره مندی از تفاوت قیمت، مصنوعات مستعمل مدل‌های قدیمی را به فروشگاه‌ها بفروشند.

وی افزود: قیمت‌های بالا تقاضا برای خرید مصنوعات طلای جدید را محدود می‌کند، در حالی که بیشتر فروش به گردشگران متمرکز شده است.

دیلیپ باتنی، مدیرعامل شرکت "جواهرات آرتیست" نیز به نوبه خود گفت: اگرچه قیمت طلا برای دومین هفته متوالی در نرخ‌های بالا باقی ماند، اما این امر مانع از تداوم خرید مصنوعات جدید نشده است. 


دیلیپ دهکان، مدیر فروش "جواهر حیات" نیز خاطرنشان کرد: برخی از دلالان با فروش مدل‌های قدیمی مصنوعات و بازخرید مصنوعات جدید در صورت کاهش قیمت، از قیمت بالای طلا سود می‌برند.