شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#جمعه#نماز جمعه

می خواهند نظام روسفید را مسئله‌دار معرفی کنند | می‌گویند درباره اغتشاشات حرف بزنید لج می‌کنند؛ غلط می‌کنند لج کنند | مرگ بر دیکتاتور شایسته خودتان است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تضعیف نظام جمهوری اسلامی خلاف شرع و حرام است، گفت: اینکه کسی بگوید فساد در نظام اسلامی نهادینه شده، دروغ و تهمت است و تهمت به نظام اسلامی نمی‌چسبد.

احمد خاتمی

به گزارش همشهری آنلاین، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه‌های اول این نماز، گفت: عملی مورد قبول است که با تقوا باشد، عملی که با تقوا باشد کم هم باشد، قابل قبول است، واژه تقوا نیز واژه‌ای عام و شامل است و تمام عرصه‌های زندگی را فرا می‌گیرد.

وی تأکید کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند تقوا فقط مناسک فردی است، قرآن تقوا را در مناسک گسترده و بالا می‌بیند. تقوا در عرصه سیاسی تقویت نظام است، تضعیف نظام که با خون ۳۰۰ هزار شهید آغشته شده نیز حرام است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران عنوان کرد: تضعیف نظام جمهوری اسلامی خلاف شرع و تهمت به فرد حرام است، تهمت به نظام نیز حرام است، اینکه کسی بگوید فساد در نظام اسلامی نهادینه شده، این دروغ و تهمت است و تهمت به نظام اسلامی نمی‌چسبد، این‌ها سعی دارند نظام روسفید را نظامی مسئله‌دار معرفی کنند.

آیت‌ الله خاتمی با تجلیل و تکریم از تمام شهدا به ویژه شهدای حوادث تروریستی اخیر گفت: به خانواده شهدای اخیر می‌گویم با افتخار بگویید شهیدمان برای حفظ نظام اسلامی به دیدار خدا رفت و به جنایتکارانی که دست به این جنایت زدند می‌گویم گورتان را گم کنید و این عملیات اخیر کمک خواهد کرد که کلک شما زودتر کنده شود.

وی افزود: ما اعتراض را فریاد می‌زنیم و مجاز است، اما اغتشاش برای یک لحظه مجاز نیست، نه تنها در مکتب ما، بلکه در تمام دنیا این چنین است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: اغتشاش یعنی بسیجی‌کشی، قرآن‌سوزی، اهانت به امامی که نماد دفاع از دین است، اغتشاش یعنی غارت اموال مردم و آمبولانس‌ها را اتش زدن، اغتشاش بسیجی را شکنجه دادن است. 

آیت‌الله خاتمی عنوان کرد: شما که آمریکا و غرب کعبه آمال‌تان است، آیا معترضان آن‌ها چنین کاری می‌کنند؟، هیچ کجا اغتشاش پذیرفته نیست، اینکه کسانی اصرار دارند نام اعتراض را اغتشاش بگذارند، مغلطه سیاسی است، شما اغتشاش‌گران زمینه ترورهای اخیر را فراهم کردید.

وی افزود: بعضی‌ها به ما می‌گویند در مورد اغتشاشات حرف بزنید، لج می‌کنند، غلط می‌کنند لج کنند، مرگ بر دیکتاتور مصداقش اغتشاش‌گران هستند، مسئول ما به دانشگاه می‌رود، اما اجازه نمی‌دهند حرفش را بزند، آیا این اسمش دیکتاتوری نیست؟ مصداق شعارتان خودتان هستید و مرگ بر دیکتاتور شایسته خودتان است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: با کمال وقاحت حافظ امنیت را می‌کشند، اینجاست که با تمام وجود از قوه‌قضائیه تشکر می‌کنم که وارد صحنه شده و لیدرهای اغتشاشات را محاکمه می‌کنند، ما حاضر به ریختن خون هیچ فردی نیستیم، اما اگر کسانی مایل به ریختن خون مردم هستند، باید با آن‌ها برخورد شود و به اشد مجازات هم محکوم شوند.

وی با بیان اینکه اولین هدفی که اغتشاش‌گران دنبال می‌کنند براندازی است، گفت: این چیزی نیست که ما ادعا کنیم، بلکه خودشان اعلام می‌کنند و می‌گویند اعتصابات را تا زمان براندازی ادامه خواهیم داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: مردم را تهدید می‌کنند که اگر مغازه‌تان را نبندید، آن را آتش می‌زنیم، برخی توانستند و مقاومت کردند و به اراجیف شما گوش ندادند،‌ اما برخی دیگر که نتوانستند و مغازه‌شان را بستند، از دیکتاتوری شما ترسیدند.

آیت‌الله خاتمی افزود: به عنوان یک طلبه که بیش از بیست سال است در حوزه علمیه قم فقه و اصول تدریس می‌کنم به قضات قوه‌قضائیه عرض می‌کنم، برخی اغتشاش‌گران سه عنوان دارند؛ اول، قاتل هستند، کسانی که آدم کشته‌اند و می‌گویند اگر بیرون بروم باز هم می‌کشم، در برابر چنین کسانی دیگر معطل چه باید ماند؟

وی ادامه داد: دوم، کسانی که عنوان محارب دارند. محاربه عبارت است از کشیدن سلاح به قصد جان مردم، چه سلاح گرم و چه سلاح سرد باشد، به نحوی که موجب ناامنی شده باشد. عنوان سومی که این اغتشاشگران دارند، به ماده ۲۸۶ از قانون مجازات اسلام برمی‌گردد که طبق این بند از قانون هرکس به طور گسترده مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور نشر اکاذیب اخلال در نظام اقتصادی کشور، به‌گونه‌ای که موجب اخلال در نظم عمومی کشور شدید، ناامنی و یا وارد کردن خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی یا سبب اشاعه فساد و یا فحشا در حد وسیع گردد، مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: این قانون رسمی کشور است که به آن عمل می‌شود، از دستگاه قضا تشکر می‌کنیم، البته خواهشمندیم علیه این جنایتکاران در چارچوب قانون اقدام شود.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه هدف سوم اغتشاش‌گران، تجزیه ایران است، گفت: البته غرب بیخودی به این ماجرا دل خوش کرده است، چراکه چنین چیزی را فقط خودشان باور می‌کنند، می‌خواهند ایران تکه‌پاره شود و آن‌ها بهره خود را ببرند، اما چنین چیزی محال است و باید تا قرن‌ها بعد آن را در خواب ببینید.

وی تأکید کرد: ایرانیان در طول سال‌ها نشان داده‌اند از بیگانگان نفرت دارند و عاشق میهن هستند، از ابتدای انقلاب شعار آذربایجان این بوده که «آذربایجان تا آخر مدافع انقلاب است». کردستان و سیستان و بلوچستان ما میهن‌دوست هستند. از زبان مردم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در مقابل تجزیه‌طلبان اقدام قاطع دارد، تشکر و قدردانی می‌کنم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: هدف چهارم اغتشاش‌گران زیر سؤال بردن امنیت کشور است و این همان چیزی است که سران آمریکا می‌خواهند و گفته بودند که ناامنی را به عمق کشورتان خواهیم آورد، این هدف چریکی و خطرناک است، این‌ها امنیت نظام اسلامی ایران را هدف قرار داده‌اند.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: هدف پنجم اغتشاش‌گران آن است که مردم را ناامید کنند، اما امید مردم ما به خدا است، ما خدایی داریم که کودتایی بزرگ که علیه مردم ایران تدارک دیده شده بود را یک ربع پیش از وقوع برملا کرد.

وی با تأکید بر اینکه جالب آن است که برخی از افرادی که امروز دست به اغتشاش زده‌اند پیش از این در کشور مسئولیت‌های متفاوتی داشته‌اند، گفت: این افراد امروز طوری وانمود می‌کنند که این چند سال چنین و چنان بوده و باید حرف مردم را بشنویم، چه کسی حرف مردم را نشنیده است؟ براساس قانون اساسی، هر اکثریت و اقلیتی در کشور به قانون اساسی عمل می‌کند و حرفش شنیده می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مردم ایران همراه انقلاب هستند و شاهد بودیم که این مردم در ۱۳ آبان با حضور پرشکوه خود این قدرت را به نمایش گذاشتند، افزود: این اغتشاش‌گران مردم نیستند، از جمعیت میلیونی ایران، جمعیت چند صد هزار نفره عددی نیست، شعار جمعیت میلیونی مردم در تظاهرات‌ها فریاد نیست و فقط فریاد شما فریاد است؟ این جفا به انقلاب است.

آیت‌الله خاتمی در پایان خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهیم ورزشکارانی که برای مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ بتوانند با موفقیت خود، غیورمندانه نماد انقلاب اسلامی باشند و ان‌شالله با موفقیت به کشور برگردند.