شهرخبر

دمای هوای قطر در ماه‌های پاییز بین ۱۷ تا ۳۰ درجه سانتیگراد نوسان دارد. این دما برای گشت و گذار در شهر یا پیاده روی و دویدن، رفتن به پیک نیک در پارک یا انجام ورزش‌های آبی عالی است. به همین سبب در این بخش از پرونده ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲ با مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه آشنا می‌شوید.

پارک‌های دوحه

به گزارش همشهری آنلاین، ماه‌های نوامبر و دسامبر که مصادف است با برگزاری جام جهانی، دقیقا بهترین ماه‌های سال برای سفر به قطر هستند. دمای هوای این کشور در ماه‌های پاییز بین ۱۷ تا ۳۰ درجه سانتیگراد نوسان دارد. این دما برای گشت و گذار در شهر یا پیاده روی و دویدن، رفتن به پیک نیک در پارک یا انجام ورزش‌های آبی عالی است. در این بخش از پرونده ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲ با مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه آشنا می‌شوید.

در مدت اقامت در کشور قطر درخواهید یافت که مردم این کشور به طرز عجیبی به حضور در ساحل دریا علاقه دارند. در شمال دوحه، شهر لوسیل قرار دارد که دارای یک بندرگاه بزرگ قایق‌های تفریحی و مسیری عریض و پر درخت برای پیاده روی در ساحل دریا است.

تصاویر ‌| مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه ؛ جاذبه‌ای دیدنی برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
برای بزرگنمایی بیشتر روی تصویر کلیک کنید

بازار شهر الوکره | بازاری در کنار ساحل دریا

در جنوب دوحه نیز شهر الوکره واقع شده، این شهر دارای بازاری در کنار ساحل دریاست، بازار شهر الوکره برای گشت و گذار و دیدن مغازه‌ها و خرید، شام خوردن و بازی با انوع وسایل تفریحی و سرگرم کننده محل مناسبی محسوب می‌شود.

منطقه کورنیچه | از مراکز اصلی تفریحی شهر دوحه

منطقه کورنیچه شهر دوحه یکی از مراکز اصلی تفریحی این شهر است. این منطقه به طول ۷ کیلومتر در کنار ساحل کشیده شده است. کورنیچه فضای مناسبی جهت نمایش‌ها و اجراها، فعالیت‌های فرهنگی، خوردن غذا و نوشیدنی، قایق سواری و فضاهایی برای استراحت و ملاقات با افراد جدید ایجاد کرده که می‌تواند از هر جهت برای گردشگرانی که برای دیدن مسابقات جام جهانی می‌آیند مناسب باشد.

در کنار کورنیچه دو پارک بزرگ واقع شده‌اند؛ پارک موزه هنر اسلامی و پارک البیدا، که واحه‌های سرسبز بزرگی در شهر دوحه به نظر می‌آیند که می‌توانند در جذب گردشگران موثر باشند.

تصاویر ‌| مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه ؛ جاذبه‌ای دیدنی برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
پارک البیدا

پارک‌های اسپایر و اکسیژن (پارک اکسیجن)

تصاویر ‌| مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه ؛ جاذبه‌ای دیدنی برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
پارک اسپایر
تصاویر ‌| مراکز تفریحی و پارک‌های دوحه ؛ جاذبه‌ای دیدنی برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
پارک اسپایر

پارک‌های اسپایر و اکسیژن نیز دیگر پارک‌هایی هستند که در بخش‌های دیگری از شهر واقع شده‌اند. پارک اسپایر که یکی از پارک‌های بزرگ شهر دوحه محسوب می‌شود در نزدیکی ورزشگاه بین المللی خلیفه قرار گرفته و دارای حوضچه‌های اردک، قایق‌های پدالی، فواره‌ها، کافه‌ها، و فضای زیادی برای گشت و گذار است.

پارک اکسیژن یا پارک اکسیجن در شهر آموزش واقع شده و مکانی عالی برای دویدن، بازی فوتبال و انجام حرکات ورزش یوگا برای به دست آوردن تمرکز است.

سایر مطالب پرونده ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲ همشهری آنلاین را می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید: