شهرخبر

ثبات قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی آبان

بازار طلا و سکه هفته باثباتی داشت و معاملات با روال عادی جریان داشت و حباب سکه به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

ثبات قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی آبان

به گزارش خبرنگار سرویس پول و سرمایه اقتصاد 100- انس جهانی طلا روز گذشته ۱۷۶۵ دلار بود که نسبت به ابتدای هفته هفت دلار افزایش داشت . این هفته نوسانات نرخ ارز ادامه داشت اما در پایان هفته تقریبا به قیمت‌های اولیه بازگشت . 

همانطور که اشاره شد انس جهانی طلا هفته دلار کاهش داشت، قیمت سکه طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و امروز ۱٫۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شد. 

سکه طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود و در مقایسه با ابتدای هفته ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. 

قیمت نیم سکه و ربع سکه در آخرین معاملات تغییری نداشت و به ترتیب با بهای هشت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله می‌شد. سکه‌های یک گرمی نیز ۵۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و به سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. 

قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز امروز ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود و تغییر قیمت نداشت. بهای هر گرم طلای آب شده یک میلیون و ۴۸۹ هزار تومان رسید و تغییر قیمت نداشت. 

نرخ ارز اوایل هفته در بازار آزاد ۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان بود و در طول هفته به ۳۵ هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافت اما امروز مجددا به ۳۵ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت یعنی به طور متوسط ۱۵۰ هزار تومان تغییر نرخ ارز داشتیم 

محمد کشتی آرای فعال بازار طلا در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد ۱۰۰ اظهار داشت: حباب سکه در پایان معاملات ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و ابتدای هفته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و پایان هفته به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. 

این فعال بازار افزود: این هفته بازار طلا و ارز تغییر چندانی نداشت و بیشتر ثبات بر بازار حاکم بود و این نیز به دلیل انتشار اوراق قرضه سکه در بازار بورس کالا بود و تعادل در بازار را به همراه داشت. 

کشتی آرای پیش‌بینی کرد که تا اواسط هفته آینده افزایش قیمت نداشته باشیم و قیمت‌ها ثابت خواهد بود. 

مشاهدات میدانی بازار طلا حاکی از این است که معاملات به صورت عادی جریان دارد و متقاضی برای سکه زیاد نیست. 

انتهای پیام/