شهرخبر

تکذیب ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا از سوی نمایندگی ایران در سازمان ملل

کدخبر: ۵۳۵۴۶۹
نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال یادداشتی به خبرگزاری آسوشیتدپرس، ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال محموله ۷۰ تنی سوخت موشک از سوی ایران به مقصد یمن را تکذیب کرد.
تکذیب ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا از سوی نمایندگی ایران در سازمان ملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در نیویورک در یادداشتی به آسوشیتدپرس، ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال سوخت موشک از سوی ایران به مقصد یمن را تکذیب کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال یادداشتی به خبرگزاری آسوشیتدپرس، ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال  محموله ۷۰ تنی سوخت موشک از سوی ایران به مقصد یمن را تکذیب کرد.

نمایندگی دائم کشورمان در این یادداشت تاکید کرد: ایران خود را پایبند به رعایت قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد در موضوع ممنوعیت ارسال سلاح به یمن می‌داند. هیچ اقدامی خلاف این قطعنامه انجام نداده و نمی‌دهد و همکاری فعالی با کمیته تحریم که ذیل این قطعنامه تشکیل شده است دارد و تاکنون هم هر ادعایی که در این سال‌ها علیه ایران در نقض این قطعنامه مطرح شده، ثابت نشده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران همچنین خاطرنشان کرد: ایران نهایت تلاش خود را می‌کند تا در کنار احیای توافق آتش بس، هر چه سریع‌تر گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن برقرار شود.