شهرخبر

کویت: اتحادیه اروپا حق ندارد در امور داخلی ما دخالت کند

جابر الصباح

وزیر امور خارجه کویت تأکید کرد که اتحادیه اروپا حق ندارد در امور داخلی این کشور مداخله کند.

به گزارش مشرق، سالم عبد الله الجابر الصباح وزیر امور خارجه کویت امروز پنجشنه تأکید کرد که این کشور قاطعانه مخالف مداخله اتحادیه اروپا در امور داخلی خود است.

شبکه خبری یورونیوز به نقل از الصباح نوشت: «من به صورت قاطع، مداخله در امور داخلیمان را به خصوص که از سوی دوستانمان باشد، رد می‌کنم. هر گونه مداخله در تصمیمات و اقدامات دستگاه قضائی خود را از سوی هر کس که باشد، رد می‌کنم».

وزیر خارجه کویت با بیان اینکه این کشور، «دموکراتیک است و به نظام خود افتخار می‌کنیم»، تصریح کرد: ما به عنوان فرد یا دولت، حق نداریم در اقدامات قوه قضائیه دخالت کنیم، چه برسد به طرفهای خارجی».

این در حالی است که نائب رئیس کمیساریای اروپا روز گذشته گفت که هفت اعدام در کویت صورت گرفت و «اتحادیه اروپا با قدرت مخالف مجازات اعدام است. دستگاه دیپلماسی هم سفیر کویت در بروکسل را احضار کرد».

وزیر خارجه کویت هم گفت: امیدواریم کشورهای اروپایی، مسئله معاف بودن کویت از ویزای شینگن را سیاسی نکنند. این مسئله، یک هدف نیست، بلکه ابزار است و هدف نهایی، توسعه روابط بین کویت و کشورهای اروپایی است.

دادستانی کویت روز گذشته خبر داد که هفت نفر را به اعدام محکوم کرده است. «هتک حرمت به قوانین آسمانی و انسانی است که با ارتکاب شدیدترین جنایت یعنی قتل صورت گرفته» جرم این افراد عنوان شده است.

منبع: فارس