نام فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تغییر کرد!

به گزارش رکنا، ناصر امیری دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره برگزاری سومین دوره مسابقات فیتنس چلنج قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی 2022 اظهار داشت: ماه‌ها برای برگزاری این رویداد تلاش شده تا در بهترین مکان و با بهترین کیفیت برگزار شود و شاهد یک رقابت خوب باشیم. امیدوارم نفرات خوبی از دل این مسابقات برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان انتخاب شوند و این نفرات نمایندگان شایسته ای برای ایران باشند.

وی افزود: مسابقات با یک شیوه هیجانی برگزار می‌شود. با توجه به اینکه فیتنس چلنج قدمت زیادی در دنیا ندارد و البته کشورمان در ارتقای آن پیشگام است، سعی کرده‌ایم یک روش نوین را پیاده کنیم‌. مسابقات 12 دقیقه اجرا است و بین هر اجرا 2 دقیقه استراحت وجود دارد که در مجموع 24 دقیقه می‌شود. ما در این دوره تغییراتی ایجاد کرده‌ایم که یکی از آن‌ها ، زمان‌بندی کرده‌ایم. همان آیتم های جهانی در این رویداد وجود دارد، با این فرق که تعداد تکرار حرکات 30  است و هرکسی که زمان کمتری داشته باشد ، به تیم ملی دعوت خواهد شد.

دبیر فدراسیون درباره تغییر نام فدراسیون جهانی به نام «فیتنس و پرورش اندام » و احتمال اعمال این موضوع در فدراسیون ایران گفت: نام فدراسیون ما هم تغییر خواهد کرد و تبدیل به فیتنس و بدنسازی خواهد شد. سیاست ما به تبعیت از فدراسیون‌های جهانی و وزارت ورزش کشور است.

امیری در پاسخ به این سوال که تکلیف پرورش اندام چه می‌شود؟ گفت: در کشورهای مختلف جایگاه‌ رشته‌ها متفاوت است. تا امروز خیلی از جوانان به دنبال پرورش اندام بودند، ولی باید ورزشکاران خود را به سمت تغییر جدید ببریم و در حوزه فیتنس گسترش بدهیم. البته فعالیت‌های پرورش اندام مثل قبل ادامه خواهد داشت و اعزام‌ها برقرار است، ولی با توجه به سیاست فدراسیون جهانی، ما هم باید یک تغییر سیاست داشته باشیم.

همچنین امیر زندی رییس کمیته فیتنس فدراسیون بدنسازی گفت: این سومین دوره مسابقات است؛ مسابقاتی که از نظر اجرا تغییراتی در مسیر جذاب شدن داشته است. مسابقات در 10 لاین برگزار می‌شود و نفرات برتر به فینال می‌روند. مسابقات در چهار رده سنی نوجوانان تا پیشکسوتان برگزار می‌شود. تا الان 130 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که هر تیم پنج ورزشکار دارد. برای تیم‌های شرکت‌کننده نیز با محاسبه امتیازات ورزشکارانش، رنکینگ لحاظ می‌شود و تیم برتر نیز معرفی خواهد شد. نفرات برتر به تیم ملی راه می‌یابند و حضور در تیم ملی بستگی به عملکرد انفرادی ورزشکاران دارد.

وی درباره اعزام بانوان در فیتنس به مسابقات برون مرزی گفت: منتظر توافق با وزارت ورزش هستیم که در آینده‌ای نزدیک رقم می‌خورد. دومین دوره رقابت‌های بانوان برگزار شده و سال آینده در این حوزه اعزام خواهیم داشت.

رامین ارشادی ریس کمیته داوران فیتنس گفت: ما در این دوره از مسابقات از داوران بین‌المللی استفاده می‌کنیم و ویدئو چک را نیز خواهیم داشت و اگر کسی اعتراض داشته باشد، با ویدئو چک بررسی می‌شود.

انتهای پیام/