شهرخبر

عزم دولت برای رونق تولید و بهبود شرایط کشور توقف ناپذیر است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه با روحیه جهادی و با اراده بالا می توان کارهای بزرگی در عرصه تولید و سازندگی انجام داد، گفت: هیچ عاملی نمی‌تواند در عزم و اهتمام دولت مردمی برای رونق تولید و بهبود شرایط کشور وقفه ایجاد کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سید محمد حسینی در مراسم افتتاح طرح جهاد کالا با هدف ارتقای توان تولید و حمایت از خانوارهای ایرانی اظهار داشت: جهاد واژه مقدسی است که در میدان مقابله با زیاد خواهی سلطه گران و نیز در حوزه تولید و پیشرفت و آبادانی کشور می تواند تاثیر گذار باشد.

 وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به موضوع تولیدطی یک دهه گذشته گفت: رونق تولید می تواند به خلق ثروت، اشتغال، بالا رفتن حجم صادرات و در نتیجه افزایش درآمدهای کشور بیانجامد لذا ضرورت دارد حمایت‌های لازم در این خصوص انجام شود تا تولید در بخش‌های مختلف رونق بگیرد.

 معاون رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه طرح جهاد کالا می تواند از جمله اقدامات مفید در رونق تولید باشد، گفت: باید در کنار توجه به رونق تولید، موضوع ارائه تسهیلات، تولید کالاهای با کیفیت و توان خرید خانوار مورد توجه جدی قرار گیرد.

 معاون رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به حوزه تولید و تقویت شرکت های دانش بنیان دارد گفت: همه  بخوبی به وضعیتی که دولت سیزدهم کار خود را آغاز کرد واقف هستند شرایط به گونه ای بود که حتی برای پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان با مشکل جدی مواجه بودند اما دولت مردمی با اقدامات ابتکاری و برقراری تعامل و همکاری دوستانه با کشورهای همسایه و منطقه، زمینه افزایش تبادلات تجاری و افزایش درآمد کشور را فراهم کرد و این مسیر با قوت ادامه دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: عده ای می خواهند کشور را با چالش های مواجه کنند تا در حرکت شتابان دولت برای رفع مشکلات اقتصادی توقف ایجاد کنند  و در این راستا حتی به تهدید و ارعاب کسبه و بازاریان روی آورده و می خواهند آنها را با ترساندن به  تعطیلی بکشاند.

معاون رئیس جمهور افزود: توسل این جماعت به تهدید و ارعاب مردم و بازاریان نشان دهنده آنست که پایگاه مردمی ندارند و معمولاً افرادی که از پایگاه مردمی برخوردار نیستند به ارعاب و در مراحل بعدی به ترور  متوسل می شوند همچنان که در ابتدای انقلاب اسلامی منافقین دست به اسلحه برده و با ترور و خشونت شخصیت ها و مردم کوچه و بازار را به شهادت رساندند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: بدون تردید با هوشیاری اصناف و آحاد مردم حوادث این روزها نمی تواند در کسب و کار و زندگی روزمره مردم خللی ایجاد کند و امروز در بین مسئولان و مردم، اراده و امیدواری زیادی برای رسیدن به شرایط بهتر وجود دارد.

 حسینی خاطرنشان کرد:  در مجموعه ریاست‌جمهوری مرکزی برای احیای واحد های تولیدی تعطیل شده و نیمه تعطیل ایجاد شده است تا موانع مختلفی که بر سر راه این واحدها وجود دارد، برداشته شود و دولت با تمام وجود و بی وقفه تلاش می کند تا کمبودها و کاستی‌هایی که موجب نگرانی مردم شده را برطرف کند و در این راه حاشیه سازی بدخواهان نمی تواند مانعی در مسیر خدمت رسانی دولت ایجاد کند.

 معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه نمایشگاه جهاد کالا را افتتاح از بخش‌های مختلف آن بازید کرد.