شهرخبر

حسینی: عزم دولت برای رونق تولید و بهبود شرایط کشور توقف‌ناپذیر است

حسینی: عزم دولت برای رونق تولید و بهبود شرایط کشور توقف‌ناپذیر است

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور گفت: عده‌ای می‌خواهند کشور را با چالش مواجه کنند تا در حرکت شتابان دولت برای رفع مشکلات اقتصادی توقف ایجاد کنند و در این راستا حتی به تهدید و ارعاب کسبه و بازاریان روی آوردند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح طرح جهاد کالا با هدف ارتقای توان تولید و حمایت از خانوارهای ایرانی اظهار داشت: جهاد واژه مقدسی است که در میدان مقابله با زیاده‌خواهی سلطه‌گران و نیز در حوزه تولید و پیشرفت و آبادانی کشور می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به موضوع تولید طی یک دهه گذشته گفت: رونق تولید می‌تواند به خلق ثروت، اشتغال، بالا رفتن حجم صادرات و در نتیجه افزایش درآمدهای کشور بیانجامد لذا ضرورت دارد حمایت‌های لازم در این خصوص انجام شود تا تولید در بخش‌های مختلف رونق بگیرد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با بیان اینکه طرح جهاد کالا می‌تواند از جمله اقدامات مفید در رونق تولید باشد، گفت: باید در کنار توجه به رونق تولید، موضوع ارائه تسهیلات، تولید کالاهای با کیفیت و توان خرید خانوار مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسینی با بیان اینکه دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای به حوزه تولید و تقویت شرکت‌های دانش بنیان دارد، گفت: همه به‌خوبی به وضعیتی که دولت سیزدهم کار خود را آغاز کرد واقف هستند؛ شرایط به‌گونه‌ای بود که حتی برای پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان با مشکل جدی مواجه بودند اما دولت مردمی با اقدامات ابتکاری و برقراری تعامل و همکاری دوستانه با کشورهای همسایه و منطقه، زمینه افزایش تبادلات تجاری و افزایش درآمد کشور را فراهم کرد و این مسیر با قوت ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌خواهند کشور را با چالش مواجه کنند تا در حرکت شتابان دولت برای رفع مشکلات اقتصادی توقف ایجاد کنند و در این راستا حتی به تهدید و ارعاب کسبه و بازاریان روی آورده و می‌خواهند آنها را با ترساندن به تعطیلی بکشاند.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه با روحیه جهادی و با اراده بالا می‌توان کارهای بزرگی در عرصه تولید و سازندگی انجام داد، گفت: هیچ عاملی نمی‌تواند در عزم و اهتمام دولت مردمی برای رونق تولید و بهبود شرایط کشور وقفه ایجاد کند.

حسینی افزود: توسل این جماعت به تهدید و ارعاب مردم و بازاریان نشان‌دهنده آن است که پایگاه مردمی ندارند و معمولاً افرادی که از پایگاه مردمی برخوردار نیستند به ارعاب و در مراحل بعدی به ترور متوسل می‌شوند همچنان که در ابتدای انقلاب اسلامی منافقین دست به اسلحه برده و با ترور و خشونت شخصیت‌ها و مردم کوچه و بازار را به شهادت رساندند.

وی تاکید کرد: بدون تردید با هوشیاری اصناف و آحاد مردم حوادث این روزها نمی‌تواند در کسب و کار و زندگی روزمره مردم خللی ایجاد کند و امروز در بین مسئولان و مردم، اراده و امیدواری زیادی برای رسیدن به شرایط بهتر وجود دارد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در مجموعه ریاست‌جمهوری مرکزی برای احیای واحدهای تولیدی تعطیل‌شده و نیمه‌تعطیل ایجاد شده است تا موانع مختلفی که بر سر راه این واحدها وجود دارد، برداشته شود و دولت با تمام وجود و بی‌وقفه تلاش می‌کند تا کمبودها و کاستی‌هایی که موجب نگرانی مردم شده را برطرف کند و در این راه حاشیه‌سازی بدخواهان نمی‌تواند مانعی در مسیر خدمت‌رسانی دولت ایجاد کند.

انتهای پیام/