شهرخبر

۶ راهبرد برای ورود اسناد لانه جاسوسی به کتاب‌های درسی

6 راهبرد برای ورود اسناد لانه جاسوسی به کتاب‌های درسی

آموزش و پرورش اعلام کرد: با همکاری دانشگاه امام حسین(ع) جهت طراحی نحوه ورود مفاهیم استکبارستیزی به کتاب‌های درسی اقدام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در آستانه 13 آبان امسال در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان متذکر شدند: «من یک وقتی به آموزش و پرورش گفتم که مضامین اسناد لانه جاسوسی را در کتاب‌های درسی بیاورید، نکردند متأسفانه، نکردند؛ این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در این مدتی که در ایران حضور داشتند یعنی از سال حدود مثلاً 28ـ29 و اینها چه‌کارهایی در ایران کردند، چه توطئه‌هایی، چه خیانت‌هایی انجام دادند.»

در همین ارتباط حجت الاسلام علی لطیفی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، ضمن اعلام آمادگی جهت اجرای فرمان آیت‌الله خامنه‌ای و پرداختن بیشتر به این موضوعات در کتب درسی گفت: "با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب، دفاتر تألیف سازمان جلسات تخصصی در راستای پر رنگ‌تر کردن این موضوع در کتاب‌های درسی را در دستور کار خود قرارداده و اقدامات لازم صورت گرفت.

اکنون در 13 جلد از کتاب‌های درسی در مقاطع مختلف تحصیلی  در 22 مورد به این موضوع پرداخته و گزارش آن بلافاصله تقدیم شده است که منتظر دریافت رهنمودهای ایشان هستیم."

 همچنین سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی امروز (چهارشنبه 25 آبان) اعلام کرد: مجموعه‌ای از اقدامات کارشناسی جهت شناسایی مضامین قابل استفاده در کتاب‌های درسی و محتوای آموزشی چند رسانه‌ای ضمیمه آنها به عنوان رمزینه پاسخ‌های سریع آغاز شده است که مهمترین اقدامات صورت گرفته به شرح زیر است:

1.  تشکیل کارگروه ویژه در سازمان جهت پیگیری امور مرتبط با اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های درسی.

2. جمع آوری محورهای چندرسانه‌ای تهیه شده طی سال‌های گذشته توسط مجموعه‌های مختلف جهت انتشار در شبکه رشد و شاد تا پایان آبان ماه.

3. طرح پژوهشی «استکبار ستیزی» در برنامه درسی  با همکاری پژوهشگران پژوهشکده شهید صدر دانشگاه امام حسین(ع) جهت طراحی نحوه ورود مفاهیم استکبارستیزی به کتب درسی (لازم به ذکر است فرایندهای انجام این طرح از ابتدای سال آغاز شده بود، اما پیشرفت آن با کندی مواجه شده بود که مقرر شد با سرعت بیشتری انجام شود).

4. توافق با تعدادی از پژوهشگران خبره حوزه تاریخ انقلاب اسلامی و آشنا به کتاب درسی جهت باز خوانی و مرور کامل اسناد لانه جاسوسی با هدف گزینش مضامین و  اسناد قابل درج در کتاب‌های درسی.

5. پیگیری تولید یک مجموعه چند رسانه‌ای جذاب و موثر از مضامین اسناد لانه از جاسوسی در قالب‌هایی مانند موشن گرافیک، پویانمایی، مستند و مانند آن برای مخاطب کودک و نوجوان با همکاری مجموعه‌های رسانه‌ای انقلابی با هدف درج در کتب درسی در قالب رمزینه‌های پاسخ سریع.

6. برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت مجلات رشد جهت تببین جنایات هرچه بیشتر جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا و اسناد لانه جاسوسی.

انتهای پیام/