شهرخبر

ساختمان‌های ۶ طبقه به بالای تهران شناسنامه‌دار می‌شود

ساختمان‌های 6 طبقه به بالای تهران شناسنامه‌دار می‌شود

شهردار تهران از تهیه شناسنامه و دفترچه برای ساختمان‌های شش طبقه به بالا در تهران خبر داد و گفت: این ساختمان‌ها به لحاظ ایمنی در سه دسته تقسیم می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 9 دستگاه با همدیگر تفاهم کردیم همه ساختمان‌های بالای 6 طبقه در تهران را بررسی کنیم و برای هر ساختمان شناسنامه و دفترچه‌ای تشکیل و به سه دسته طبقه‌بندی شوند؛ یک دسته ساختمان‌هایی که ایمنی دارند، دسته دیگر ساختمان‌هایی که برای ایمنی نیاز به بازسازی دارند و یک دسته هم ساختمان‌هایی که نیاز به تخریب و نوسازی دارند.

 

شهردار تهران با بیان اینکه «باید برای هر کدام از این سازه‌ها برنامه خاصی داشت»، افزود: از آنجا که این کار انجام نشده، هر ادعایی که مطرح می‌شود صرفاً ناظر بر فعالیت‌های مربوط به حوزه آتش نشانی است؛ نه همه بخش‌های مرتبط.

زاکانی خاطرنشان کرد: در حوزه ایمنی ساخت‌وساز دستگاه‌های مختلفی از جمله سازمان نظام مهندسی و دیگر نظامات دخیل هستند و ما تلاش می‌کنیم با همکاری بین دستگاه‌ها جمع‌بندی خوبی بشود که موجب گره‌گشایی باشد.

انتهای پیام/