واکنش قابل ستایش یک رییس فدراسیون : سرم بالا است اما عذرخواهی می کنم

محسن رضوانی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص نتایج تیم ملی واترپلو اظهار داشت: این باخت دل همه را سوزاند حالا هر کسی به جایگاه خودش اما بیشتر آن‌هایی که به عنوان یک ایرانی و علاقه زیادی به ورزش دارند مانند خود ورزشکاران و خانواده و پیشکسوتان این رشته بیشتر از همه ناراحت شدند. ما واقعا تیممان شایسته بود و این لیاقت هم از خودش نشان داد اما منتج به نتیجه دلخواه ما نشد و من به عنوان رییس فدراسیون از این بابت از همه عذرخواهی می‌کنم.

او ادامه داد: قبول دارم اگر نقطه ضعفی بوده تمام کمال آن‌ها کوتاهی شخص من بوده است. اما در مجموع بازیکنان زحمت کشیدند و ما هم در فدراسیون هر چه از دستمان بر می‌آمد برای بچه‌ها فراهم آوردیم. من صادقانه بگویم این مجموعه تصمیم داشت تا در قهرمانی آسیا به موفقیت برسد اما نشد. بازی‌های آسیایی یک سال به تعویق افتاد و پس از آن تمام برنامه‌ریزی ما موفقیت در قهرمانی آسیا بود. اما پس از آن پاندمی کرونا و همچنین تعطیلی استخرها شبانه‌روزی این مجموعه زحمت کشیدند تا در این مسابقات موفق باشیم و اگر بخواهیم نتیجه را ملاک موفقیت قرار دهیم به نتیجه نرسیدیم.

رییس فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو افزود: با سری بالا به این نکته اشاره می‌کنم که تیم ملی واترپلو ایران جزو 4 ابر قدرت برتر آسیا است. اگر ژاپن فاکتور را بگیریم که یک سطح از آسیا بالاتر است، بین ما، چین و همچنین قزاقستان فاصله یکسانی وجود دارد و تنها بسته به آمادگی و نوع تجربه و شرکت در مسابقات دوستانه به نتیجه می‌رسند. امیدوارم این شکست درسی برای آینده ما شود از جمله بازی‌های آسیایی تا نتیجه درخورشان ایران را به دست بیاوریم.

رضوانی با اشاره به اینکه سطح واترپلو ایران در حال پیشرفت است، گفت: خوشبختانه واترپلو ایران به سمت جلو پیش می‌رود و همه به این پیشرفت اذعان دارند. مسئولان کمیته فنی واترپلو آسیا اذعان دارند که ما را به عنوان یک قطب در آسیا می‌بینند و این خودش جای خوشحالی دارد. بالاخره گرفتن نتیجه در هر مسابقه‌ای ارزشمند است. وقتی ساعت مسابقات یک ساعت عقب یا جلو می‌شود و از کمیته المپیک چین پیگیرم می‌فهمم که هدفمندشان از حضور در تایلند کسب سهمیه جهانی بوده است.

او در ادامه مصاحبه خود اظهار داشت: حضور 3 مربی کروات، یک مربی از مونته نگرو و همچنین حضور همزمان 11 مربی چینی در کادرفنی این تیم نشان‌دهنده این است که این مسابقات برای آن‌ها چقدر ارزشمند است و تلاش‌هایشان هم منتج شد تا به نتیجه دلخواهشان برسند. به هر حال از الان 10 ماه تا بازی‌های آسیایی فاصله داریم تا در آنجا واترپلو ما یک کار ویژه انجام بدهد و دوباره روی سکو برود.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد اینکه میزبانی تایلند را چگونه دید، اینطور به سوال پاسخ داد: میزبانی هم بسیار خوب بود و بازی‌ها در یک دانشگاه بانکوک صورت می‌گرفت. مسئولان این کشور تلاش کرده بودند کار را به نحو احسن پیش ببرند به طوری که 2 داور بیطرف هم در این رقابت‌ها حضور داشتند. همچنین رییس کنفدراسیون شنای اروپا و چند میهمان عالی‌رتبه نیز از فدراسیون جهانی در اینجا حضور داشتند. بالاخره سعی و تلاش مسئولان کنفدراسیون شنای آسیا این بود تا حد توانشان بازی‌ها در بالاترین سطح خودش برگزار شود.

انتهای پیام/