شهرخبر

توافق ایران و ونزوئلا برای راه‌اندازی خطوط هوایی و کشتیرانی

توافق ایران و ونزوئلا برای راه‌اندازی خطوط هوایی و کشتیرانی

وزیر دفاع از توافق ایران و ونزوئلا برای راه‌اندازی خطوط هوایی و کشتیرانی خبر داد و گفت: امیدوارم توافقات خوب صورت گرفته بین دو کشور در مباحث مختلف اقتصادی، در زمان کوتاهی به مرحله اجرا وارد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع که ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ونزوئلا را بر عهده دارد، در حاشیه نهمین نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالا در ایران و ونزوئلا، دو کشور می‌توانند مناسبات اقتصادی خود را به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

وی افزود: در اجلاس نهم، توافقات اقتصادی بسیار خوبی بین دو کشور صورت گرفت و در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی، خودرو، فناوری و کشاورزی، مذاکراتی صورت گرفته و اقداماتی آغاز شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه "در سه روز گذشته که هیئت ونزوئلایی در ایران حضور داشتند، جلسات متعدد کارشناسی و بازدیدهایی از ظرفیت‌های کشور صورت گرفت"، گفت: توافقات حاصل شده، بسیار خوب و برای دو کشور راهگشا است؛ همچنین بسترسازی‌های خوبی برای بازرگانان و مجموعه‌های دولتی و خصوصی فراهم شده تا بتوانند در جهت توسعه فعالیت‌های تجاری بین دو کشور اقدام کنند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی خطوط کشتیرانی و ارتباط هوایی، از دیگر توافقات دو کشور بود که امیدوارم توافقات خوب صورت گرفته بین دو کشور در مباحث مختلف اقتصادی، در زمان کوتاهی به مرحله اجرا وارد شود.

انتهای پیام/