شهرخبر

اعتبار برخی از کارت‌های هوشمند ملی تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شد

اعتبار برخی از کارت‌های هوشمند ملی تا پایان سال 1405 تمدید شد

طی بخشنامه‌ای از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور، اعتبار آن دسته از کارت‌های هوشمند ملی که اعتبار آن‌ها تا آخر سال ۱۴۰۳ و قبل از آن است تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر هاشم کارگر؛ معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در خصوص اعتبار کارت هوشمند ملی اظهار کرد: با توجه به اینکه صدور کارت‌های هوشمند ملی به صورت فراگیر از سال 1393 آغاز و تاریخ اعتبار آن 7 سال در نظر گرفته شده بود. اکنون تاریخ انقضا و پایان اعتبار برخی از آن‌ها فرا رسیده است.

وی ادامه داد: بنا به بررسی‌های صورت گرفته و در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم به تمدید اعتبار کارت‌های مذکور گرفته شد؛ بنابراین اعتبار کارت‌های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آن‌ها تا پایان 1403 و قبل از آن بوده است تا پایان سال 1405 تمدید می‌شود.

معاون وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه کلیه هموطنان می‌توانند تا سال 1405 از این کارت‌ها استفاده کنند، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده ضروری دیدیم تا به طور کلی نسبت به کارت‌های هوشمند ملی از هر لحاظ مطالعات جدیدی صورت گیرد که این امر یکی از مهم‌ترین دلایل تمدید کارت‌های مذکور بوده است.

انتهای پیام/