شهرخبر

این زن عامل انتحاری انفجار در میدان تقسیم استانبول بود! + عکس

طبق تصاویر دریافتی و تحقیقات به عمل آمده یک زن عامل انتحاری انفجار در استانبول ترکیه بوده است.

این زن عامل انتحاری انفجار در میدان تقسیم استانبول بود! + عکس

به گزارش سلام نو، «فؤاد اوکتای» معاون رئیس جمهور ترکیه شامگاه یکشنبه گفت که یک زن عامل انتخاری انفجار استانبول بوده است.

وی تاکید کرد که انفجار در میدان تقسیم در مرکز استانبول، عملیات تروریستی بوده است.

اوکتای همچنین گفت که تعداد مجروحان این حادثه به ۸۱ نفر افزایش یافته است که شرایط دو نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است.

از سوی دیگر این تصویر در شبکه‌های اجتماعی با عنوان زنی که احتمالا عامل بمب‌گذاری در میدان تقسیم استانبول بوده، منتشر شده است.

انفجار مرگبار استانبول

عصر روز یکشنبه بود که تلویزیون ترکیه گزارش داد که انفجاری در خیابان استقلال مشرف به میدان «تقسیم» در استانبول رخ داد. بعد از این حادثه، تیم‌های پزشکی زیادی به محل اعزام شدند و نیروهای امنیتی منطقه را محاصره کرده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در واکنش به این حادثه اعلام کرد که این عملیات توسط یک عامل انتحاری زن صورت گرفت و طی آن ۶ نفر کشته شدند.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که مقابل تروریست‌ها تسلیم نمی‌شود. اردوغان گفت که ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که این اقدام تروریستی بوده است.

کنسولگری امارات متحده عربی در استانبول نیز پس از انفجار در خیابان استقلال این شهر توصیه ایمنی برای شهروندان اماراتی صادر کرد.

به نوشته روزنامه «خلیج تایمز» کنسولگری امارات در ترکیه از شهروندان خود خواسته است از محل انفجار و همچنین منطقه تقسیم و اطراف آن دوری و دستورالعمل های ایمنی صادر شده توسط مقامات ترکیه را رعایت کنند./ فارس