شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پوشش#جام‌جهانی#تلویزیون

خرید حق پخش و پوشش ۶۴ بازی جام‌جهانی به روایت معاون سیما

خرید حق پخش و پوشش 64 بازی جام‌جهانی به روایت معاون سیما

معاون سیما از تدارک تلویزیون براى پوشش تمام بازى‌هاى جام‌جهانى و پرداختن دیگر برنامه‌ها به فرامتن این رویداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن برمهانی معاون سیما درباره پوشش بازی‌های جام جهانی قطر گفت: رسانه ملی با خرید حق پخش، ضمن پوشش 64 بازی جام جهانی، با اعزام تیمی از گزارشگران، مجریان و عوامل فنی و تولیدی مخاطبان را در جریان این رویداد بزرگ قرار خواهد داد.

معاون سیما افزود: در دوره‌های گذشته ویژه برنامه های جام جهانی سیما محدود به شبکه‌هاى مربوط به همین امر بود اما وجه تمایز این دوره این است که انعکاس ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه ها و برنامه‌های عمومی سیما نیز قرار دارد.

وى از تدارک مفصل شبکه‌هاى سه و ورزش خبر  داد و افزود: شبکه سه سیما ، نیمی از جدول پخش 24 ساعته خود را براى پرداختن به این رویداد بزرگ اختصاص داده است و از حوالى ظهر تا بامداد همراه علاقه‌مندان به فوتبال خواهد بود.

معاون سیما تصریح کرد: 56 بازی از رقابت های فوتبال جام جهانی از شبکه سه سیما و 8 بازی هم به دلیل هم زمانی از شبکه تخصصی ورزش به روی آنتن خواهد رفت.

وى گفت: فارغ از نگاه ورزشی و حرفه‌ای به موضوع فوتبال و جام جهانی، برخی از برنامه‌سازان ما با نگاه اجتماعى، فرهنگی به این رویداد نگاه کرده‌اند که می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های برنامه‌های سیما در این دوره از جام جهانی فوتبال است.

 

برمهانی افزود: در این دوره از رقابت‌های جام جهانی به فراخور موضوع و ساختار برنامه، از مجریان غیرورزشی و چهره‌های جدید استفاده شده که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه‌ای نیست. برنامه‌های ورزشی شبکه‌هاى یک و دو، با ویژه برنامه‌های خود، نگاه تخصصی و حرفه‌ای به ورزش دارند و در کنار آن شبکه‌هایى نظیر نسیم با سه برنامه، شبکه امید با دو برنامه با نگاهی خارج از بعد ورزشی و در حوزه‌هایی همچون فرهنگی - اجتماعی و ... با رویکرد «فرامتن موضوع» به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی 2022 قطر می‌پردازند.

معاون سیما همچنین خاطرنشان کرد: تیم‌های مستندسازی هم در دوحه برای تهیه مستندهای روز حضور دارند که در دل برنامه‌های دیگر پخش خواهد شد.

علاوه بر پخش تلویزیونی بازی‌های جام‌جهانی، سینماها نیز در حال تدارک مقدمات پخش این بازی‌ها روی پرده نقره‌ای‌اند که البته قطعی شدنِ آن منوط به تأیید شورای تأمین است. (مشروح این خبر را اینجا بخوانید.)

انتهای پیام/