شهرخبر

انهدام باند گروگانگیری از اتباع کشورهای همسایه

کدخبر: ۵۳۴۴۶۵
اقتصادنیوز: باند هفت نفره ای که به بهانه خروج قانونی اتباع کشورهای همسایه و اعزام به کشورهای دیگر با گروگانگیری از آنها اخاذی می کردند، منهدم شد.
انهدام باند گروگانگیری از اتباع کشورهای همسایه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان روز یکشنبه در این باره گفت: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان اتباع همسایه به کلانتری ۱۷۷ خاور شهر در خصوص گروگانگیری و اخاذی میلیونی از وی توسط اشخاصی به بهانه خروج قانونی از کشور و اعزام به کشور های همسایه با توجه به حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار آن یگان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: تیم های عملیاتی کلانتری خاورشهر با رصد میدانی، بررسی های تخصصی و بهره گیری از تجهیزات نوین پلیسی مخفیگاه متهمان را در باغ ویلایی در محدوده محمود آباد شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه هماهنگی قضایی در این خصوص انجام شد، خاطرنشان کرد: تیم عملیاتی کلانتری خاورشهر با حضور در محل طی یک عملیات هماهنگ و منسجم پلیسی ۷ نفر متهم که ۴ تن از آنان ایرانی و ۳ تن از آنها اتباع کشور همسایه بودند و در بررسی بیشتر تعداد ۲۳ نفر از اتباع کشورهای همسایه که در محل زندانی شده بودند را نیز آزاد و به همراه متهمان به کلانتری خاورشهر منتقل کردند.

جلیلیان با اشاره به اینکه ۲ نفر از هفت متهم این پرونده سابقه دار در حوزه قاچاق انسان بوده اند، اعلام کرد: در تحقیقات انجام شده متهمان به بزه ارتکابی اعتراف کردند، به غیر از اتباعی که در باغ توسط سارقان زندانی شده بودند تا کنون ۱۰ شاکی مراجعه و نسبت به متهمان دستگیر شده اعلام شکایت کردن و تحقیقات در راستای کشف جزئیات بیشتر پرونده ادامه دارد.

سارقان زورگیر شهرری در دام پلیس 

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از دستگیری ۲ سارق زورگیر سابقه دار محدوده شهرری با چهارنفر شاکی، خبرداد.  

جلیلیان ادامه داد: به دنبال افزایش سرقت به روش زورگیری با تهدید سلاح سرد توسط دو سارق با استفاده از یک دستگاه خودرو پرشیا در پارک های خلوت محدوده شهرری اقدام به سرقت از جوانان و نوجوانان می کردند، دستگیری سارقان در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۳۱ شهرری قرار گرفت و گشت زنی های هدفمند افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات تردد سارقان را شناسایی و نقاط جرم خیز را تحت پوشش قرار دادند، افزود: متهمان که با پلاک مخدوش در حال زاغ زنی شهروندان بودند توسط ماموران انتظامی مشاهده و در یک عملیات غافلگیرانه و اجرای طرح مهار متهمان زمین گیر و دستگیر شدند.  

فرمانده انتظامی شهرستان ری اضافه کرد: در بررسی اولیه از متهمان یک قبضه سلاح سرد (چاقو) کشف و در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت به روش زورگیری با تهدید سلاح سرد و۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف و در این خصوص ۴ نفر شاکی به کلانتری مراجعه کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری یادآور شد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.