رنگرز: به جوانان ایران اعتماد و اعتقاد دارم

به گزارش رکنا، حسن رنگرز در حاشیه مراسم تجلیل از مدال‌آوران مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی آذربایجان اظهار داشت: قهرمانی تیم ملی در آذربایجان شاید غیرقابل تصور بود اما جوانان کشورمان این اتفاق را به خوبی رقم زدند و این قهرمانی نوش جان مردم کشور عزیزمان. من همیشه گفته‌ام قهرمانان تیم ملی کشتی سربازان کشورمان هستند. امروز شاهد حرکت پسندیده فدراسیون کشتی هستیم که پس از یک وقفه خیلی کوتاه، مراسم تجلیل از این مدال‌آوران کشورمان را برگزار کرد و هدایایی هم در این خصوص به آنها اهدا کرد. رسالت ما ورزشکاران حضور در میادین بین‌المللی است و باید در این میادین پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز دربیاوریم و سرود جمهوری اسلامی ایران را در سالن‌های بین‌المللی طنین‌انداز کنیم. من از مردم عزیز کشورمان می‌خواهم که همواره جوانان ما را دعا کنند تا نوار این پیروزی‌ها بریده نشود.

او در خصوص جوان بودن تیم ملی کشتی فرنگی هم عنوان کرد: ما در این مسابقات حدود 80 درصد تیم ملی را تغییر دادیم و از جوانانی استفاده کردیم که پشتوانه‌های کشتی فرنگی هستند. میانگین سنی تیم ملی کشتی فرنگی‌مان در مسابقات جام جهاین 21 سال بود و این نشان‌دهنده این است که چقدر تیم ما جوان بود. همین جوان بودن انگیزه‌های لازم را در کشتی‌گیران ایجاد کرد تا بتوانند از قهرمان و نایب قهرمان مسابقات جهانی صربستان عبور کنند. همه در پای گیرنده‌های خود دیدند که ما چه شرایط سختی را در فینال مقابل آذربایجان داشتیم، ولی باز هم دیدیم که جوانان ایران با غیرت خود می‌توانند کوه را جابجا کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: مسابقات جام جهانی هرچه که بود تمام شده است و ما از این به بعد به مسابقات پیش روی خودمان فکر می‌کنیم و کار بزرگی که قرار است در کشتی فرنگی کشورمان رخ بدهد، چرخه انتخابی است. برگزاری چرخه انتخابی برای کشتی‌گیران بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه باید بدانند همیشه رقیبی دارند و باید تلاش کنند تا دوبنده تیم ملی را بر تن کنند. این اقدام ما برای این است که سال آینده تیم بسیار قوی‌ای را داشته باشیم؛ چرا که سال آینده در فاصله 60 روز 5 تورنمنت بین‌المللی داریم که همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید نتایج خوبی کسب کنیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. من به جوانان ایران اعتماد و اعتقاد دارم و مطمئن هستم که با برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی که برای کشتی فرنگی انجام داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم در ادامه راه بهترین نتایج را‌ رقم خواهیم زد.

انتهای پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/