شهرخبر

واکنش وکلای ملت به انتشار نامه جعلی علیه مجلس

واکنش وکلای ملت به انتشار نامه جعلی علیه مجلس

نماینده پیرانشهر در مجلس گفت: در روزهای اخیر نامه‌ای جعلی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با امضای نمایندگان منتشر شده که ماهیت آن از اساس جعلی، دستکاری شده و دروغ است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته گذشته بیانیه درخواست 227 نماینده از قوه قضائیه برای برخورد قاطع با تحریک کنندگان اغتشاشات اخیر و اجرای حکم قصاص برای محاربین را قرائت کرد که این موضوع باعث واکنش برخی از نمایندگان به این موضوع شده که در این گزارش می‌خوانید:

کمال حسین پور نماینده پیرانشهر در مجلس در تذکری گفت: یکی از وظایف مهم هیات رئیسه حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق جایگاه قانونی نمایندگان است.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر نامه‌ای جعلی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با امضای 227 نماینده منتشر شده که ماهیت آن از اساس جعلی، دستکاری شده و دروغ است و این نامه جعلی بازار شایعه پراکنی از سوی رسانه‌های معاند را بر ضد مجلس و نمایندگان و جریان سازی شدیدی را علیه مجلس به راه انداخت. انتظار می‌رود هیات رئیسه مجلس برای حفظ جایگاه مجلس در اسرع وقت این نامه جعلی را تکذیب کند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس افزود: همچنین در راستای شفاف سازی که مجلس تاکنون مدعی آن بوده از هیات رئیسه تقاضا داریم متن اصلی بیانیه را به همراه اسامی نمایندگان امضاکننده برای تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار دهد.

حسین پور یادآور شد: باید از همان اول برای جلوگیری از شایع پراکنی و تخریب مجلس و نمایندگان این کار انجام می شد.

**اجازه نمی‌دهیم عده‌ای در مجلس «شومن بازی» دربیاورند و مجلس را ضد مردمی نشان دهند

در ادامه سیدغنی نظری خانقاه نماینده خلخال و کوثر نیز در تذکر شفاهی خود گفت: در روزهای اخیر نامه‌ای با 227 امضا در فضای مجازی منتشر شده که بستری را برای تخریب مجلس فراهم کرده است البته بنده چیزی در این خصوص امضا نکردم و اجازه نمی دهیم عده‌ای در مجلس شومن بازی دربیاورند و القاء کنند که مجلس ضد مردمی است.

وی با تأکید بر اینکه مجلس کاملا مردمی بوده و اعتراضات را به جد گوش می‌دهد، افزود: اما هیچ تعارفی با کسانی که خط قرمزهای نظام را رعایت نمی‌کنند نداریم. برخی افراد که در گوشه و کنار هستند به دنبال این بوده که کلاهی برای خود بدوزنند که مجلس چنین اجازه‌ای را نخواهد داد.

نماینده خلخال و کوثر ادامه داد: سیستم اطلاع‌رسانی مجلس معیوب است و گاهی از کاه، کوه درست می‌شود. این روند باید اصلاح شود و تمامی مواردی که در مجلس می‌گذرد باید به اطلاع مردم برسد چرا که ما از مردم رأی گرفته‌ایم و قطعا به دنبال مطالبات مردم هستیم.

محمودزاده: لیست نمایندگان امضاکننده بیانیه منتشر شود/ نیکزاد: نمایندگان خواستار برخورد با قاتلان و اغتشاشگران بودند.

همچنین جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 22 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: آقای قالیباف در آغاز نشست هفته گذشته از شنیدن صدای مخالفان صحبت کرد، اما برخلاف رویه مجلس، 227 نفر از نمایندگان در یک بیانیه از قوه قضائیه تقاضای برخورد با معترضان را داشتند.

وی افزود: مجلس برخلاف قانون شفافیت آرا، لیست امضاکنندگان این بیانیه را منتشر نمی کند، همین امر باعث شده لیست جعلی از نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی پخش شود. در طول سه دوره نمایندگی مجلس هیچگاه به مردم پشت نکرده و برخلاف خواسته آنها اقدام نکردم، لذا همچنان که قبلا گفتم از این تریبون به عنوان نماینده مردم سرافراز مهاباد امروز 22 آبان ماه 1401 برای ثبت در تاریخ و سابقه مذاکرات مجلس اعلام می‌کنم این بیانیه ضدمردمی را ندیده‌ام و امضا نکرده‌ام. از هیات رئیسه مجلس درخواست دارم لیست واقعی نمایندگان امضاکننده را رسماً به مردم اعلام نماید.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: لیست منتشر شده جعلی بوده است و بیانیه نمایندگان نیز ضدمردمی نبوده، بلکه در آن درخواست کرده اند تا با قاتلان  و اغتشاشگران برخورد شود. مجلس نیز اقدام قانونی خود را انجام داده است. نامه ای را که هیات رئیسه مجلس دهم امضا کرده است، ارتباطی به مجلس یازدهم ندارد.

وی ادامه داد: نمایندگان در بیانیه خود اعلام کرده اند که با قاتلان و اغتشاشگران برخورد شود، نه معترضان. بالاترین بیان، بیان رهبر معظم انقلاب بود که فرمودند آنهایی که معترض هستند و دست به قتل و آشوب نزده اند، فرزندان من هستند.

انتهای‌ پیام/