شهرخبر

دستگیری دکتر قلابی که از بانوان کلاهبرداری می‌کرد

دستگیری دکتر قلابی که از بانوان کلاهبرداری می‌کرد

پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دکتر کلاهبردار حرفه‌ای که در پوشش دکتر زیبایی دست به اعمال مجرمانه می‌زد، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ کارآگاه " علی ولیپور گودرزی " رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: آبان ماه جاری، با وقوع سرقت‌ طلا و پول با شگرد کلاهبرداری از یک زن در شرق تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان پایگاه ششم مشخص شد، مالباخته پس از آشنایی با یک مرد جوان اعتمادش با وعده‌های پوچ جلب شده و مقدار زیادی طلا جهت سرمایه‌گذاری در اختیار وی قرار داده اما پس از مدتی متهم متواری شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، متهم با جعل عنوان پزشک زیبایی و با ادعای داشتن مطب مجلل در غرب تهران فضای سرمایه‌گذاری را بر مالباختگان که همگی زن هستند با صحنه‌سازی حرفه‌ای آماده کرده و پس از دریافت مقدار زیادی پول و طلا از مالباختگان متواری شده است.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان در گام نخست، با بهره‌گیری از شیوه‌های علمی کشف نوین جرم هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند و متوجه شدند وی در ارومیه، اصفهان، کیش، مشهد و شیراز نیز با این شگرد از بانوان کلاهبرداری کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه مالباختگان متهم را شناسایی کردند، افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت طلا و پول از 50 زن با شگرد جعل عنوان پزشک زیبایی در 6 استان‌ ایران به ارزش تقریبی 20 میلیارد ریال اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای تحقیقات بیشتر و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دارد.

انتهای پیام/