شهرخبر

ماجرای گرفتار شدن ۸ کوهنورد در آتشکوه

ماجرای گرفتار شدن ۸ کوهنورد در آتشکوه

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر توضیحاتی درباره ماجرای گرفتار شدن ۸ کوهنورد در آتشکوه و نجات آنها ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر مرتضی مرادی‌پور درباره ماجرای گرفتار شدن ۸ کوهنورد در آتشکوه گفت: روز جمعه ۲۰ آبان‌ماه یک نفر از تیم ۸ نفره کوهنوردان عزیمت کرده به آتشکوه با شماره ۱۱۲ هلال‌احمر تماس گرفته و از گرفتار شدن تیم در ارتفاعات آتشکوه در شمیرانات تهران خبر می‌دهد.

مرادی‌پور افزود: با دریافت این گزارش، تیم امداد کوهستان شمیرانات به منطقه اعزام شده و در عملیات جست‌وجو موفق به یافتن و انتقال اعضای تیم کوهنوردی به پایین کوه می‌شوند اما یکی از کوهنوردان در راه بازگشت، از تیم جدا شده و دوباره مسیر خود را گم می‌کند.

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: عملیات جست‌وجوی فرد مفقودی از روز گذشته ادامه یافته و با توجه به تاریکی شب، صعب‌العبور بودن منطقه و برودت هوا، پس از توقف شبانه، امروز صبح با اعزام یک تیم کوهنوردی از سر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به بی‌نتیجه ماندن تلاش تیم‌های امدادی برای یافتن کوهنورد مفقودی، تیم امداد هوایی جمعیت هلال‌احمر در حال آماده‌سازی و اعزام به منطقه است.