شهرخبر

تظاهرات هزاران نفر در برلین علیه هزینه‌های بالای زندگی

تظاهرات هزاران نفر در برلین علیه هزینه‌های بالای زندگی

هزاران نفر امروز (شنبه) در پایتخت آلمان به خیابان‌ها آمدند و علیه اجاره بها و هزینه‌های بالای زندگی اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت رادیو آلمان، هزاران نفر در برلین، پایتخت آلمان علیه اجاره بها و هزینه های بالای زندگی تظاهرات کردند.

به نوشته رسانه های آلمانی هزاران نفر در برلین روز شنبه در اعتراض به اجاره بها و هزینه های بالای زندگی به خیابان ها آمدند. تظاهرات کنندگان از جمله خواستار اجتماعی شدن شرکت‌های املاک و انرژی، وضع مالیات بر ثروتمندان برای تامین مالی بحران و تعیین قیمت مواد غذایی شدند.

 

کشور آلمان ,

 

اخیرا با توجه به افزایش هزینه های انرژی ناشی از جنگ اوکراین اعتراضات گسترده و هفتگی زیادی علیه سیاست های دولت و گرانی ها در شهرهای مختلف آلمان برگزار می شود.

نشریه دی ولت اخیرا در گزارشی نوشت بیش از 100 هزار نفر هر هفته برای تظاهرات به خیابان‌های شهرهای آلمان می‌آیند.

این نشریه آلمانی نوشت از ماه سپتامبر بیش از 4400 تظاهرات در آلمان به‌دلیل جنگ اوکراین و پیامدهای آن در این کشور برگزار شده است.

نارضایتی در آلمان با اقدامات دولت در زمینه انرژی، درگیری اوکراین، مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا و تورم بالا همراه است.

در حالی که آلمان این روزها دچار تورم و افزایش شدید قیمت‌های ناشی از جنگ اوکراین شده، مقام‌های آلمانی نگران وقوع شورش‌های خیابانی با تحریک جناح‌های راست افراطی هستند.

اپوزیسیون آلمان از جمله حزب چپ و حزب افراطی "جایگزینی برای آلمان" مرتب برای اعتراضات خیابانی فراخوان زده و از استقبال خوب شهروندان برای پیوستن به این اعتراضات خبر داده‌اند.

انتهای پیام/